• Patryk Vega
  Nim jesienią nadejdą wybory parlamentarne, niektórzy już je wygrali. Spośród triumfatorów, mogących sobie gratulować sukcesów, pierwsze miejsce wydawał się do niedawna okupować Robert Biedroń. Jednak w ostatnim tygodniu wyzwanie rzucił mu Patryk Vega. Wiele wskazuje na to, iż to on weźmie laury największego zwycięzcy wyborczego sezonu.
 • Żydzi
  "Mamy nadzieję, że polski rząd zrozumie, że trzeba się zająć odszkodowaniami" – oznajmił w środę tygodnikowi "The New York Jewish Week" Gideon Taylor. Skarbnik World Jewish Restitution Organization nie ukrywał, że organizacje skupione pod szyldem WJRO będą sukcesywnie zwiększały nacisk na Warszawę, by zmieniła swe nieprzejednane stanowisko.
 • kolejka / ©Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF). Źródło: „Polska Kronika Filmowa. Podglądanie PRL-u” wyd. BOSZ, Filmoteka Narodowa, 2016
  Ludzie pod choinkę najbardziej potrzebują jakiejś radości, która da im choć troszkę szczęścia w te trudne, świąteczne dni. Każdy szanujący się przywódca dobrze o tym wie. W poprzedniej epoce wykonanie przez władzę wigilijnego obowiązku, wymagało mobilizacji całego aparatu państwa.
 • Kordegarda, Warszawa
  Wiele wskazywało na to, że w Królestwie Polskim zamiast powstania przeciwko Rosji wybuchnie wojna domowa.
 • Belweder
  Partnerstwo między Polakami a Rosjanami okazało się złudzeniem już za rządów Aleksandra I. Po śmierci liberalnego cara było tylko gorzej.
 • Polska
  Polska w przed rozbiorowych granicach, rządzona wraz z Rosją przez Romanowów - ta wizja księcia Czartoryskiego zauroczyła Aleksandra I. Jej realizacja dawała carowi możliwość osiągnięcia pozycji najpotężniejszego władcy Europy
 • Andrzej Krajewski
  "Bo zachowywał się jak dzik" – tłumaczył przed Sądem Rejonowym w Głogowie trzydziestoletni myśliwy z Koła Łowieckiego „Cyranka”. Ów dzik miał 63 lata, na imię Edward i za dnia był rolnikiem. Acz jego ulubionym hobby, wedle ustaleń sądu, stało się wymykanie wieczorem za chałupę na pole pszenicy.
 • Na zdjęciu archiwalnym z dnia 11.05.2017. komendant stołeczny policji mł. insp. Rafał Kubicki.
  Komendant stołeczny policji insp. Rafał Kubicki zdecydował o przejściu na emeryturę; kandydatem na to stanowisko jest zastępca komendanta stołecznego policji mł. insp. Andrzej Krajewski - poinformował w poniedziałek szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Reporterzy RMF FM ustalili, że powodem był ostry konflikt personalny.
 • Prezydent Duda
  Idzie jesień, nie ma na to rady – a szkoda, bo to depresyjna pora. Zwłaszcza dla polityków. Zaś tegoroczna jesień zapowiada się wyjątkowo przygnębiająco. A winę za to ponosi Andrzej Duda.
 • Społeczeństwo
  Dzieci biorą się z nadmanganianu potasu – zalecał tłumaczyć maluchom Antoni Słonimski, gdy te zapytają, skąd się wzięły. Kiedy będą mieć wątpliwości, zawsze można powiedzieć, że się niedosłyszało pytania. Ale w Polsce od lat dzieci jest coraz mniej i dopiero zbiorowy wysiłek PiS ma tę sytuację zmienić. Natomiast zaczęło u nas przybywać symetrystów.