• Krystyna Janda, Karolina Wajda, Beata Tyszkiewicz, Marek Kondrat
    Tłumy warszawiaków, artystów i ludzi kultury żegnały we wtorek zmarłego w 9 października reżysera Andrzeja Wajdę podczas mszy w jego intencji w stołecznym kościele oo. Dominikanów. "Wajda uczył nas mądrego, krytycznego patriotyzmu" - mówił w homilii ks. Andrzej Luter.
  • Alicja Bachleda-Curuś i Andrzej Wajda na planie filmu "Pan Tadeusz"
    Wiadomość o śmierci Andrzeja Wajdy wstrząsnęła dziś światem polskiego filmu. Wybitnego reżysera żegnają zarówno artyści, którzy mieli zaszczyt pracować z nim na planie, jak i ci, którzy wychowali się na jego filmach.
  • ANDRZEJ WAJDA NIE ŻYJE
    Poeta kina, jeden z najświetniejszych polskich reżyserów filmowych i teatralnych, ambasador polskiej kultury i kinematografii na świecie, laureat Oscara... Andrzej Wajda nie żyje. Wybitny reżyser zmarł w wieku 90 lat. Pozostały po nim jego dzieła - "Ziemia obiecana", "Kanał", "Popiół i diament", "Niewinni czarodzieje", "Wesele", "Kronika wypadków miłosnych", "Panny z Wilka", "Pan Tadeusz", "Katyń", "Człowiek z marmuru", "Człowiek z żelaza", "Wałęsa. Człowiek z nadziei"... Film wieńczący karierę mistrza, "Powidoki", został polskim kandydatem do Oscara.