• Muzułmanie
  Uzbrojone wojsko na ulicach, rewizje przy wejściach do dużych sklepów i koniec z anonimowym podróżowaniem szybkimi pociągami. Tak wygląda codzienne życie w Brukseli po atakach terrorystycznych, do jakich doszło w Paryżu. Z Markiem Orzechowskim, polskim dziennikarzem mieszkającym w Belgii rozmawiamy o tym, jak islam zmienia Europę.
 • Jerzy Iwaszkiewicz
  Jerzy Iwaszkiewicz, znany bywalec warszawskich salonów, życie rodzimej elity opisuje w felietonach, które właśnie zostały wydane w książce "Piegi na katar". Z tej okazji zapytaliśmy, jaka jest współczesna "warszawka" i czym dzisiejsze bale różnią się od tych sprzed lat. Dziennikarz zdradził nam także, dlaczego politycy PiS nie mogą tańczyć i jakie jest obecnie najważniejsze, towarzyskie wydarzenie w stolicy.
 • Karolina Korwin Piotrowska
  Przy okazji premiery nowego sezonu "Magla towarzyskiego" w TVN Style, zapytaliśmy Karolinę Korwin Piotrowską, dlaczego stanęła w obronie prawicowej dziennikarki, a Pawła Kukiza uważa za wiecownika, a nie polityka. Dziennikarka zdradziła nam także, że kibicuje Jarosławowi Kuźniarowi, a Kubę Wojewódzkiego odsyła do psychiatry.
 • Wybrzeże Bergen, Norwegia
  Wydarzenia, które miały miejsce w lipcu 2011 roku w centrum Oslo i na wyspie Utoya, wstrząsnęły nie tylko Norwegią. Oto bowiem w jednym z najbezpieczniejszych i najbogatszych państw świata, mężczyzna owładnięty spaczoną, polityczną ideologią, z zimną krwią zamordował 72 osoby. Jego ofiarami byli głównie nastoletni uczestnicy obozu zorganizowanego przez lewicową Partię Pracy. Książka "Jeden z nas" jest próbą odpowiedzi na wiele pytań, jakie pojawiły się po tych dramatycznych wydarzeniach.
 • Ewa Drzyzga
  Czy w "Rozmowach w toku" występują aktorzy, a przedstawiane historie są zmyślone? Ewa Drzyzga w rozmowie z dziennik.pl kategorycznie temu zaprzecza i wyjaśnia, dlaczego jej talk show nie musi niczego udawać.
 • Artur Rojek
  W niedzielę w Katowicach zakończyła się 10. edycja OFF Festivalu, którego twórcą i dyrektorem jest Artur Rojek. W rozmowie z dziennik.pl muzyk zdradził, jaka część przygotowań tak dużej imprezy jest najbardziej stresująca, sprowadzenie którego zespołu kosztowało go najwięcej pracy i skąd na muzycznym festiwalu wzięła się burleska.
 • Edward Miszczak
  Czym naraziły mu się Agata Młynarska i Dorota Zawadzka, dlaczego Małgorzata Rozenek znika z anteny i czy Kubę Wojewódzkiego można zdyscyplinować? Tego dowiedzieliśmy się w rozmowie z dyrektorem programowym stacji TVN, Edwardem Miszczakiem.
 • Cezary Pazura
  W rozmowie z dziennik.pl Cezary Pazura odpowiedział na pytanie, co by zrobił, gdyby nowy premier zaoferował mu objęcie ministerstwa kultury. Aktor wyjaśnił także, dlaczego jego zdaniem Kościół powinien mieszać się w politykę i jak czuje się debiutując na antenie stacji TVN.
 • Bieszczady
  Krzysztof Potaczała, w ostatniej części swojej trylogii opisuje wyjątkowość Bieszczad w czasach PRLu. Wyludniony po przesiedleniach, niemal dziki zakątek kraju, masowo przyciągał łowców przygód, pionierów turystyki i ludzi, którzy chcieli zacząć nowe życie. O tym skąd wzięli się bieszczadzcy kowboje, kim byli łowcy sierpa i młota i jakie absurdy tego okresu dotknęły południowe rubieże Polski, dziennik.pl rozmawia z autorem książki "Bieszczady w PRL-u 3".
 • Mężczyzna z karabinem
  Marek Orzechowski, polski dziennikarz od lat mieszkający w Belgii, w swojej najnowszej publikacji ostrzega czytelników przed zagrożeniem, jakie niesie dla Europy islam. W książce zatytułowanej "Mój sąsiad islamista" próbuje udowodnić, że muzułmanie chcą zawłaszczyć sobie naszą przestrzeń. Dziennik.pl zapytał autora, czy kalifat faktycznie stoi u progu naszych drzwi.