• Celine Dion
  Dosłownie chwilę po tym, jak w Sieci pojawiły się zdjęcia gwiazdy z francuskiego tygodnia mody, internauci zaczęli wyrażać zaniepokojenie wyglądem dawno niewidzianej idolki. I trudno nie przyznać im racji: wokalistka skończy w tym roku 51 lat, a utrata wagi sprawiła, że wygląda na co najmniej 10 lat więcej.
 • Mikołaj Roznerski
  Anoreksja to choroba, z którą najczęściej zmagają się młode dziewczęta. Okazuje się jednak, że coraz częściej dotyka ona także mężczyzn. O swoich doświadczeniach z poważnymi zaburzeniami odżywiania opowiedział Mikołaj Rozenerski.
 • Kobieta u dentysty
  Według National Disorder Association, na zaburzenia odżywiania, w tym anoreksję czy bulimię, cierpi aż 70 milionów osób na świecie. I choć mają one druzgocące konsekwencje dla zdrowia psychicznego i relacji międzyludzkich, to ucierpi również nasze ciało, w tym zdrowie jamy ustnej. Dlatego jedną z osób, która może rozpoznać schorzenie jest stomatolog.
 • Nastolatka się odchudza
  Jednym z największych zmartwień nękających rodziców jest to czy ich dziecko wystarczająco dużo je. Zaburzeń odżywiania jest wiele - niektóre z nich spowodowane są chorobami, inne mają podłoże psychiczne. Jednym z nich jest anoreksja dziecięca. Skąd się bierze?
 • Smutna nastolatka
  Ochrona zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w nowym systemie ma zacząć funkcjonować od stycznia przyszłego roku – poinformował wiceminister zdrowia Zbigniew Król.
 • Chuda dziewczyna, anoreksja
  Psychiatra prof. Katarzyna Kucharska wyjaśnia, że pod wpływem głodówki mózg się zmienia. Na tych zmianach cierpi m.in. komunikacja z ludźmi. Głodny mózg nie ma energii, by dzielić się z innymi - mówi badaczka.
 • Patrycja Volny
  Patrycja Volny, córka Jacka Kaczmarskiego, udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o traumatycznych przeżyciach ze swojego dzieciństwa. To, co opowiada rzuca cień na legendarnego barda.
 • Soczi, Rosja
  W wieku zaledwie 19 lat wyczynową karierę postanowiła zakończyć Julia Lipnicka. Rosyjska łyżwiarka figurowa jest m.in. mistrzynią olimpijską z Soczi w rywalizacji drużynowej. W tym roku zmagała się z anoreksją.
 • Anoreksja
  Coraz więcej młodych Polaków cierpi na anoreksję, czyli jadłowstręt psychiczny. Szacuje się, że problem ten dotyczy już 2 proc. młodych dziewcząt, a nierzadko też chłopców. Do 20 proc. chorych na anoreksję podejmuje próby samobójcze.
 • Rodzina
  Kryzys tradycyjnego modelu rodziny, trudności rodziców z odnalezieniem się w tej roli, deficyt kontaktu między nimi a dziećmi – te problemy widoczne w codziennej praktyce psychiatrów dziecięcych przyczyniają się, ich zdaniem, do powstawania zaburzeń u dzieci.