• Pigułka "dzień po"
  Lada dzień minister zdrowia ma przedstawić projekt przepisów uniemożliwiających sprzedaż ellaOne bez recepty. Jeden z głównych argumentów to nieodpowiedzialne łykanie leku przez nastolatki. Tyle że one akurat pigułki kupują sporadycznie. Najczęściej po awaryjną antykoncepcję sięgają 25-30-latki – wynika z najnowszego badania firmy badawczej Millward Brown. Co ciekawe zakupu bardzo często dokonują… mężczyźni.
 • Edukacja seksualna
  Jak edukacja seksualna wygląda w polskich szkołach? W "Dzień Dobry TVN" wypowiedziała się na ten temat licealistka Aleksandra Wesołowska. Skąd czerpie wiedzę np. o antykoncepcji? Seksuolog dr Izabela Jąderek wyjaśniła jak powinny wyglądać takie lekcje.
 • Pigułka "dzień po"
  - W Polsce antykoncepcja jest tematem politycznym, ideologicznym i jest dużo różnego rodzaju zakłamań - powiedział ginekolog, endokrynolog, położnik prof. Romuald Dębski. Jak działa tabletka "dzień po"?
 • Pigułka "dzień po"
  Całkowitego zakazu sprzedaży pigułek "dzień po" domaga się Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zrzeszająca 86 organizacji działających "na rzecz ochrony życia i rodziny". Petycja w tej sprawie złożyła już do Sejmu - dowiedziało się Radio TOK FM.
 • Plastry antykoncepcyjne
  Zaczynało się niewinnie - stosowanie pasty z odchodów krokodyla z kwaśnym mlekiem, połykanie kijanek i żywych os, okłady z pająków… brzmi to nieprawdopodobnie, ale to są właśnie metody antykoncepcji stosowane już w starożytności.
 • Kobieta trzymająca prezerwatywę
  Prezerwatywa to najczęściej stosowany środek antykoncepcji, ale nie każdy, kto jej używa, robi to prawidłowo. O czym trzeba pamiętać? Sprawdź!
 • Plastry antykoncepcyjne
  Z jednej strony kobiety, które podejmują decyzję o stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, często obawiają się, że przybiorą na wadze. Z drugiej zaś wiele z nich nie zdaje sobie sprawy z tego, że zbyt wysoka masa ciała może mieć wpływ na działanie antykoncepcji hormonalnej. Ma to znaczenie również w przypadku plastrów antykoncepcyjnych. Dlaczego?
 • Kobieta na treningu
  Jak często słyszałaś, że w trakcie miesiączki nie powinnaś się przemęczać lub, że od nadmiernego ruchu w tych dniach możesz dostać poważnego krwotoku lub innych nieprzyjemnych skutków ubocznych? Dowiedz się w końcu, jak jest naprawdę.
 • Pigułki antykoncepcyjne
  28 proc. Polek nie stosuje żadnej antykoncepcji podczas pierwszego stosunku, a 80 proc. ciąż nastolatek jest nieplanowanych – powiedziała na konferencji prasowej w Warszawie prof. Violetta Skrzypulec-Plinta z ŚUM w Katowicach.
 • Kobieta zakłada plaster antykoncepcyjny
  Istnieje wiele metod tego typu antykoncepcji, które indywidualnie dostosowuje się do potrzeb każdej kobiety. Trzeba jednak wiedzieć, że wszystkie z nich mają wpływ na funkcjonowanie organizmu. Dlatego przed rozpoczęciem stosowania antykoncepcji hormonalnej trzeba mieć pełną świadomość o skutkach jej działania. Dowiedz się jak porozmawiać ze swoim ginekologiem o antykoncepcji i jak dopasować metodę do własnych potrzeb?