• Wizyta u ginekologa
  Resort zdrowia zamierza wprowadzić prawo ograniczające dostęp do antykoncepcji awaryjnej. Swoją postawę motywuje nadużywaniem pigułki po przez Polki oraz jej szkodliwością dla zdrowia kobiet. Zwolennicy liberalizacji dostępu do antykoncepcji domagają się podania źródeł informacji o niepożądanych skutkach stosowania ellaOne oraz jego nadużywaniu. Decyzję Ministerstwa Zdrowia określają jako nieprzemyślaną, wynikającą z ideologicznych pobudek i naruszającą prawo, która może prowadzić do zwiększenia liczby nielegalnych aborcji.
 • Mama z córką czyta książkę
  Czy są to dla nich krępujące rozmowy? Aleksandra Józefowska z grupy edukatorów seksualnych „Ponton” wyjaśniła, kiedy jest odpowiedni moment, by rozpocząć z dzieckiem pogadanki o seksie.
 • Kongres Kobiet - Dorota Warakomska
  Głos Kongresu Kobiet nie jest głosem Polek, działa na szkodę kobiet, forsując aborcję, antykoncepcję, niszcząc rodzinę - przekonują przedstawicielki Narodowej Organizacji Kobiet i zapewniają, że one reprezentują zdecydowanie większą grupę Polek.
 • Plastry antykoncepcyjne
  Mimo dostępności wielu źródeł informacji o antykoncepcji transdermalnej, wśród kobiet nadal funkcjonuje niska wiedza na jej temat. Blisko 60% z nich nie wie o tym, jak często zmieniany jest plaster, a blisko połowa czy jest on dobry dla kobiet uprawiających sport . Dlatego wraz z ekspertem portalu „Zdrowa ONA”, ginekolog dr n. med. Moniką Szymańską obalamy najczęstsze mity dotyczące stosowania antykoncepcji transdermalnej.
 • Kobieta trzymająca tabletki antykoncepcyjne
  Ponad 90% kobiet oceniło swoją wiedzę w zakresie stosowanej metody antykoncepcji jako dobrą lub bardzo dobrą – wynika z badania opinii zainicjowanego przez Gedeon Richter. Jednak z dalszej jego części możemy wywnioskować, że wśród Polek nadal krąży wiele mitów dotyczących zwłaszcza tabletek antykoncepcyjnych. Razem z ekspertem programu „Zdrowa ONA”, ginekologiem drem Grzegorzem Południewskim wyjaśniamy najczęściej pojawiające się wątpliwości ze strony kobiet.
 • Fotel ginekologiczny
  Grupa litewskich posłów wystosowała list do marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego, w którym wyraziła zaniepokojenie w związku z zamiarem zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce.
 • Pigułka "dzień po"
  Sprzedaż w aptece produktów leczniczych mających wskazania do stosowania w antykoncepcji będzie mogła odbywać się jedynie na podstawie recepty - przewiduje projekt zmiany ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, który trafił do konsultacji.
 • Kobieta przyjmuje tabletkę
  Tabletki ellaOne będą sprzedawane tylko na receptę. Kierownictwo ministerstwa zdrowia przyjęło w środę projekt ustawy, dzięki któremu wszystkie antykoncepcyjne medykamenty będą musiały być przepisywane przez lekarzy – dowiedziała się DGP.
 • Zofia Zborowska
  Zofia Zborowska swoją naturalnością i dowagą w głoszeniu własnych poglądów, szturmem zdobywa polski show biznes. Ostatnio aktorka zabrała głos w sprawie antykoncepcji.
 • Wawel
  "Powinniśmy robić wszystko, aby spór polityczny w Polsce nie był jałowy" - mówił na Wawelu kardynał Stanisław Dziwisz. W czasie mszy za ojczyznę rozpoczynającej obchody Święta Niepodległości, metropolita krakowski podkreślał, że Polacy powinni dziękować za dar życia w wolności.