• Tabletka "dzień po"
  Ostatnie słowo w sprawie stosowania recepty przy sprzedaży tzw. „pigułki dzień po” należy do państw członkowskich. Tak Komisja Europejska rozwiewa wątpliwości związane ze środkami antykoncepcji awaryjnej.
 • Rozmowa matki z córką
  Prawie 50% polskich nastolatków czerpie wiedzę o seksie i antykoncepcji od rówieśników, a ponad 70% młodzieży twierdzi, że chciałoby czerpać tę wiedzę od rodziców. Dlaczego dorosłym tak trudno przełamać wstyd podczas rozmów z nastolatkiem o seksie? Dr Aleksandra Jodko, członek Rady Naukowej Kampanii „Nie jestem gotowa, aby być mamą, jeszcze nie teraz” radzi, jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności, szczególnie w okresie wakacji, które są czasem wzmożonej aktywności seksualnej wśród młodzieży.
 • Młodzi ludzie uprawiający seks
  Nastolatki, które podejmują współżycie powinny móc decydować o tym, czy i w jaki sposób zabezpieczyć się przed ciążą - oceniają eksperci. Tymczasem w Polsce ginekolog może wypisać nastolatce receptę na antykoncepcję po uzyskaniu pisemnej zgody jej matki.
 • Zakaz aborcji: tak czy nie?
  W piątek sejmowe komisje: Zdrowia oraz Polityki Społecznej i Rodziny zdecydują, czy odrzucić obywatelski projekt wprowadzający całkowity zakaz aborcji. Wniosek w tej sprawie złożył b. minister zdrowia Marek Balicki (SLD).