• Pigułka "dzień po"
  Lada dzień minister zdrowia ma przedstawić projekt przepisów uniemożliwiających sprzedaż ellaOne bez recepty. Jeden z głównych argumentów to nieodpowiedzialne łykanie leku przez nastolatki. Tyle że one akurat pigułki kupują sporadycznie. Najczęściej po awaryjną antykoncepcję sięgają 25-30-latki – wynika z najnowszego badania firmy badawczej Millward Brown. Co ciekawe zakupu bardzo często dokonują… mężczyźni.
 • Pigułka "dzień po"
  Całkowitego zakazu sprzedaży pigułek "dzień po" domaga się Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zrzeszająca 86 organizacji działających "na rzecz ochrony życia i rodziny". Petycja w tej sprawie złożyła już do Sejmu - dowiedziało się Radio TOK FM.
 • Kobieta przyjmuje tabletkę
  Tabletki ellaOne będą sprzedawane tylko na receptę. Kierownictwo ministerstwa zdrowia przyjęło w środę projekt ustawy, dzięki któremu wszystkie antykoncepcyjne medykamenty będą musiały być przepisywane przez lekarzy – dowiedziała się DGP.
 • Prof. Bogdan Chazan podczas konferencji prasowej "Kłamstwa rządu ws. pigułki ellaOne zagrożeniem dla bezpieczeństwa zdrowotnego kobiet"
  Organizacje pozarządowe apelują do ministra zdrowia i premiera o wycofanie pigułki ellaOne z rynku. Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, Fundacja Pro Prawo do Życia, Instytut Ordo Caritatis i CitizenGo zebrały prawie 200 tysięcy podpisów w tej sprawie i złożyły dziś w resorcie zdrowia.
 • Tabletka "dzień po"
  Ostatnie słowo w sprawie stosowania recepty przy sprzedaży tzw. „pigułki dzień po” należy do państw członkowskich. Tak Komisja Europejska rozwiewa wątpliwości związane ze środkami antykoncepcji awaryjnej.