• Onkolog i genetyk prof. Jan Lubiński
  Do rozwoju nowotworów przyczyniają się dwa czynniki: silne uwarunkowania genetyczne i środowisko. Czynniki środowiskowe mogą wstrzymywać, opóźniać lub przyspieszać procesy genetyczne – przekonuje w rozmowie z Oriną Krajewską prof. dr hab. Jan Lubiński, onkolog i genetyk. Jak dodaje specjalista, jednym z niebezpiecznych czynników jest doustna antykoncepcja.
 • Pigułki
  - Za antykoncepcję powinny być odpowiedzialne obie strony - powiedziała Aleksandra Józefowska, koordynatorka grupy edukatorów seksualnych "Ponton".
 • Pigułki antykoncepcyjne
  Czy to prawda, że antykoncepcja hormonalna obniża płodność? Zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworu, a może zmniejsza? Jak szybko po odstawieniu tabletek można zajść w ciążę?
 • Pigułki antykoncepcyjne
  28 proc. Polek nie stosuje żadnej antykoncepcji podczas pierwszego stosunku, a 80 proc. ciąż nastolatek jest nieplanowanych – powiedziała na konferencji prasowej w Warszawie prof. Violetta Skrzypulec-Plinta z ŚUM w Katowicach.
 • Zofia Zborowska
  Zofia Zborowska swoją naturalnością i dowagą w głoszeniu własnych poglądów, szturmem zdobywa polski show biznes. Ostatnio aktorka zabrała głos w sprawie antykoncepcji.
 • Kobieta trzymająca pigułki antykoncepcyjne
  Decyzja, którą metodę zapobiegania ciąży stosować, jest indywidualną sprawą kobiety i jej partnera. Wśród wielu dostępnych, nowoczesnych metod, antykoncepcja hormonalna cieszy się coraz większą popularnością. Kobietom, które zastanawiają się nad przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych wyliczamy argumenty za!
 • Pigułki antykoncepcyjne
  Kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną obok wymieniania jej zalet czasem narzekają na skutki uboczne, obniżające jakość życia, takie jak: przybieranie na wadze czy spadek libido. Uciążliwe objawy niewątpliwie świadczą o źle dobranej antykoncepcji. Zanim winę zaczniemy zrzucać na preparat bądź niekompetentnego lekarza, zastanówmy się, czy powiedziałyśmy ginekologowi o wszystkich naszych oczekiwaniach wobec tabletki, którą chcemy przyjmować?
 • Problemy w łóżku
  Osłabienie popędu seksualnego to w opinii kobiet najczęstszy skutek uboczny stosowania antykoncepcji hormonalnej. Jednocześnie eksperci podkreślają, że spadek libido jest wskazaniem do zmiany przyjmowanych dotychczas pigułek. Zwłaszcza, że na polskim rynku dostępne są już tabletki antykoncepcyjne, które nie wykazują negatywnego wpływu na libido kobiety, co potwierdzają badania naukowe.
 • Pigułki antykoncepcyjne
  Pigułki antykoncepcyjne zawierające dużą dawkę estrogenów mogą czasowo podnieść ryzyko raka piersi nawet o 50 proc. - podają eksperci z Fred Hutchinson Cancer Research Center w Stanach Zjednoczonych.
 • Pigułki antykoncepcyjne powodują nowotwór prostaty u mężczyzn
  Choć brzmi to niewiarygodnie, naukowcy przekonują, że stosowanie przez kobiety antykoncepcji hormonalnej zagraża mężczyznom. Panowie, których partnerki łykają pigułki, częściej chorują na raka.