• Kobieta u lekarza
  O to, co trzeba wiedzieć o wkładkach domacicznych, zapytaliśmy dr Katarzynę Hasik z Kliniki INVICTA w Gdańsku.
 • Kobieta patrzy na test ciążowy
  - Jest bardzo dużo mitów, które są powielane - powiedział o antykoncepcji Daniel Cysarz. Co jest najczęstszą przyczyną nieplanowanych ciąż? - Brak edukacji, brak podstawowych informacji - zaznaczył seksuolog. A co z metodami naturalnymi? - Trzeba być uważnym i bardzo skrupulatnym - wyjaśnił Cysarz.
 • Kobieta zakłada plaster antykoncepcyjny
  Istnieje wiele metod tego typu antykoncepcji, które indywidualnie dostosowuje się do potrzeb każdej kobiety. Trzeba jednak wiedzieć, że wszystkie z nich mają wpływ na funkcjonowanie organizmu. Dlatego przed rozpoczęciem stosowania antykoncepcji hormonalnej trzeba mieć pełną świadomość o skutkach jej działania. Dowiedz się jak porozmawiać ze swoim ginekologiem o antykoncepcji i jak dopasować metodę do własnych potrzeb?
 • Kobieta zakłada plaster antykoncepcyjny
  Najpopularniejszymi metodami ochrony przed ciążą są tabletki antykoncepcyjne oraz prezerwatywy. Jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się plastry oraz implanty hormonalne.
 • Kiedy czas na dziecko?
  Niektóre małżeństwa i pary nie mogą bądź nie chcą stosować tradycyjnych metod antykoncepcyjnych (prezerwatyw, tabletek itp.). Wolą postawić na naturę. Czy naturalne metody planowania rodziny są rzeczywiście skuteczne? Czy warto dla nich zrezygnować z antykoncepcji mechanicznej i hormonalnej?
 • Kobieta trzymająca tabletki
  Przeciętna, regularnie miesiączkująca, kobieta doświadcza nawet 60 dni krwawień menstruacyjnych rocznie. Oznacza to, że nawet dwa miesiące w roku kobiety muszą zarezerwować na „te dni”, gdy czują się gorzej, są bardziej rozdrażnione czy muszą ograniczyć aktywność fizyczną. Czy we współczesnym świecie jest to jedyne wyjście?
 • Spirala
  Wkładka domaciczna to jedna z metod zapobiegania ciąży. Nie każdy jednak może ją stosować. Czy wiesz, jakie są przeciwwskazania do stosowania tego rodzaju antykoncepcji?
 • Pigułka "dzień po"
  W ostatnim czasie wiele miejsca w mediach poświęcono pigułce „dzień po”. Było to efektem wyłączenia tabletek ellaOne z grupy leków na receptę. Szum medialny nieco ucichł, ale czy wiemy, czym tak naprawdę jest antykoncepcja awaryjna?
 • Seks
  Zapomnij o pigułkach, a Twój facet niech nie kupuje prezerwatyw. Cieszcie się bliskością bez obaw o niepożądaną ciążę. Obalamy mity i potwierdzamy fakty o jednej z najskuteczniejszych metod antykoncepcji – wazektomii!
 • Prezerwatywa
  Lepiej przestań narzekać na zażywanie pigułek lub stosowanie prezerwatywy. Masz naprawdę dobrze! Dawniej jako środek antykoncepcyjny panie stosowały na przykład maść z odchodów krokodyla, zaś panowie kondomy z jelit wieprzowych.