• Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar
  Wprowadzenie wymogu przedstawienia recepty na antykoncepcję awaryjną może uniemożliwić skorzystanie z niej dużemu gronu pacjentek - ocenia rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. W piśmie do ministra zdrowia zwraca też uwagę na kwestie stosowania klauzuli sumienia i dostępu do edukacji seksualnej.
 • Pigułka "dzień po"
  Czy pigułka "dzień po" jest antykoncepcyjna, a może wczesnoporonna? Czy jest rzeczywiście niebezpieczna dla zdrowia i należy wprowadzić zakaz jej sprzedaży nastolatkom? O tym, jak działa antykoncepcja postkoitalna i dlaczego może budzić tak wiele kontrowersji nie tylko w środowisku katolickim, ale i wśród rządzących,mówi w rozmowie z dziennik.pl prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk, kierownik Klinik Leczenia Niepłodności INVICTA.
 • Arcybiskup Henryk Hoser
  Stosowanie pigułki "dzień po" jest grzechem ciężkim - mówi arcybiskup Henryk Hoser. Przewodniczący Zespołu Ekspertów do spraw Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski rozmawiał na ten temat z "Naszym Dziennikiem".
 • Pigułka "dzień po"
  To słuszne i bardzo rozsądne posunięcie. W ten sposób ginekolog, profesor Romuald Dębski ocenia decyzję ministerstwa zdrowia w sprawie tak zwanej pigułki "dzień po", która zapobiega rozwojowi ciąży. Środek, przyjmowany już po stosunku, będzie w Polsce dostępny bez recepty.
 • Kobieta trzyma pigułkę "dzień po"
  Tak zwana pigułka "dzień po", przyjmowana po stosunku, dostępna będzie w Polsce bez recepty - podało ministerstwo zdrowia. W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska zdecydowała, że środek - mający według niektórych działanie wczesnoporonne - może być dostępny w krajach UE bez recepty.
 • Pigułka "dzień po"
  Pigułka "dzień po" może być groźna. Wszystko zależy od poziomu edukacji oraz świadomości osoby, która ją przyjmuje - mówi farmaceuta Piotr Merks.
 • Pigułki wczesnoporonne bez recepty w USA
  Wielkie zwycięstwo zwolenników antykoncepcji w Stanach Zjednoczonych. Nowojorski sędzia federalny orzekł, że pigułki wczesnoporonne powinny być dostępne bez recepty niezależnie od wieku nabywcy.