• Mężczyzna u lekarza
  Gdy myślimy o antykoncepcji, w pierwsze kolejności do głowy przychodzą tabletki, prezerwatywy czy wkładki domaciczne. Kiedy jednak ktoś wspomni hasło „wazektomia”, wielu mężczyzn ma ochotę uciec w siną dal. Czy rzeczywiście jest się czego bać? Zapytaliśmy lekarza, na czym tak naprawdę ten zabieg polega i jakie ma skutki.
 • Pigułki
  - Za antykoncepcję powinny być odpowiedzialne obie strony - powiedziała Aleksandra Józefowska, koordynatorka grupy edukatorów seksualnych "Ponton".
 • Kobieta trzymająca prezerwatywę
  Prezerwatywa to najczęściej stosowany środek antykoncepcji, ale nie każdy, kto jej używa, robi to prawidłowo. O czym trzeba pamiętać? Sprawdź!
 • Otwierasz opakowanie zębami?
  Wydawać by się mogło, że tak prosta metoda antykoncepcji nie może przysporzyć kłopotów w trakcie seksu... Okazuje się jednak, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni, popełniają karygodne błędy... Zobacz galerię!
 • Prezerwatywa
  Lepiej przestań narzekać na zażywanie pigułek lub stosowanie prezerwatywy. Masz naprawdę dobrze! Dawniej jako środek antykoncepcyjny panie stosowały na przykład maść z odchodów krokodyla, zaś panowie kondomy z jelit wieprzowych.
 • Mity na temat antykoncepcji
  Na licznych forach internetowych, poświęconych tematom seksu, roi się od sprzecznych informacji o antykoncepcji. Większość z nich wydaje się być wręcz absurdalna. Niestety Polacy wstydzą się zgłosić do specjalisty z nurtującymi, intymnymi pytaniami, a ich wiedza na temat seksu oparta jest często na anonimowych wpisach z Internetu.
 • Prezerwatywa dobrze dopasowana
  Prezerwatywa pozostaje najpopularniejszą metodą antykoncepcji. Należy pamiętać, że chroni ona także przed HIV i chorobami wenerycznymi. Dlatego warto wiedzieć, jak wybrać najlepszy model - taki który zapewni również udany seks.
 • Będą pigułki antykoncepcyjne dla mężczyzn?
  Dni prezerwatywy są policzone? Nadchodzi czas pigułki dla mężczyzn. Naukowcy, którzy ją opracowali, chwalą się swoim sukcesem i zapowiadają premierę środka zabezpieczającego przed ciążą, który zrewolucjonizuje antykoncepcję.
 • Słońce podnosi libido
  Z okazji wolnych dni majowych – bezstresowych, pozbawionych nadmiaru obowiązków i takich, kiedy same przyjemności mamy w głowie, przypominamy, czym jest bezpieczny seks. Taka powtórka nie zaszkodzi. A kto wie, może nawet bardzo się przyda.
 • Aż 75 proc. mężczyzn przyznaje, że nie sprawdza, czy prezerwatywa nie jest uszkodzona mechanicznie
  Prezerwatywy wykazują 98-procentową skuteczność w zapobieganiu ciąży i chorobom wenerycznym. Ale gdy są prawidłowo używane! I tu niespodzianka... Mimo że lateksowe prezerwatywy są od 100 lat i królują wśród środków antykoncepcyjnych, ich użytkownicy nie bardzo sobie z nimi radzą. Ten raport obnaża całą prawdę...