• Pigułki
  - Za antykoncepcję powinny być odpowiedzialne obie strony - powiedziała Aleksandra Józefowska, koordynatorka grupy edukatorów seksualnych "Ponton".
 • Wawel
  "Powinniśmy robić wszystko, aby spór polityczny w Polsce nie był jałowy" - mówił na Wawelu kardynał Stanisław Dziwisz. W czasie mszy za ojczyznę rozpoczynającej obchody Święta Niepodległości, metropolita krakowski podkreślał, że Polacy powinni dziękować za dar życia w wolności.
 • Otwierasz opakowanie zębami?
  Wydawać by się mogło, że tak prosta metoda antykoncepcji nie może przysporzyć kłopotów w trakcie seksu... Okazuje się jednak, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni, popełniają karygodne błędy... Zobacz galerię!
 • Kobieta trzymająca pigułki antykoncepcyjne
  Decyzja, którą metodę zapobiegania ciąży stosować, jest indywidualną sprawą kobiety i jej partnera. Wśród wielu dostępnych, nowoczesnych metod, antykoncepcja hormonalna cieszy się coraz większą popularnością. Kobietom, które zastanawiają się nad przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych wyliczamy argumenty za!
 • Plaster antykoncepcyjny
  Współczesne młode kobiety zanim zostaną matkami, chcą najpierw spełnić się życiowo – zdobyć wykształcenie, osiągnąć stabilizację materialną, zrealizować swoje pasje i marzenia. To jeden z wniosków raportu „Współczesna seksualność i nowoczesna antykoncepcja Polaków”. „Można powiedzieć, że młode dziewczyny chcą mieć wszystko po kolei i pod pełną kontrolą. Z pewnością pomaga im w tym rozwój antykoncepcji hormonalnej i możliwość regulowania swojej płodności” – komentuje lekarz ginekolog dr Grzegorz Południewski.
 • Kobieta trzymająca pigułki antykoncepcyjne
  Niedawna dyskusja o antykoncepcji awaryjnej, która obecnie jest dostępna na receptę i bez recepty powinna przypominać, że jest to sposób antykoncepcji, którego nie powinno się stosować stale. Zaleca się go jedynie w sytuacjach, kiedy odbył się stosunek bez zabezpieczenia, popełnimy błąd lub zawiedzie nas stosowana metoda antykoncepcji. Debata wokół pigułki „po” jest dobrym momentem, aby podkreślić, że do stosowania antykoncepcji postkoitalnej nie musi dojść, jeśli przyjmowana jest prewencyjnie skuteczna i dobrze dobrana antykoncepcja hormonalna.
 • Ewa Kopacz
  Premier Ewa Kopacz podejmie dziś decyzję w sprawie zmian prawnych, dotyczących tak zwanej pigułki "dzień po".
 • Hinduska
  Mieszkańcy Indii, kraju postrzeganego jako ojczyzna Kamasutry, wbrew pozorom, nie są przesadnie otwarci na seks... Traktowanie seksualności jako sfery tabu wiąże się tam z wpływami europejskimi. Zobacz czego hindusowi nie wolno w sypialni...
 • Pigułka "dzień po"
  Eksperci Episkopatu uważają, że stosowanie pigułki "dzień po", może naruszać prawo. Ostrzegają też, że każdy, kto ten środek zażyje popełnia grzech ciężki.
 • Seks
  Współczesna antykoncepcja hormonalna ma coraz więcej do zaoferowania kobietom szukających skutecznych sposobów ochrony przed nieplanowaną ciążą i metod dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Najnowszą grupę stanowią nowoczesne środki hormonalne takie jak pierścień antykoncepcyjny, plaster czy implant. Jakie korzyści z ich stosowania kobiety doceniają najbardziej?