• Wizyta u ginekologa
  W dzisiejszych czasach medycyna rozwija się w niezwykle szybkim tempie, dlatego dzięki wielu dostępnym metodom antykoncepcji można zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą bez obawy o zdrowie.
 • Kobieta trzymająca prezerwatywę
  Prezerwatywa to najczęściej stosowany środek antykoncepcji, ale nie każdy, kto jej używa, robi to prawidłowo. O czym trzeba pamiętać? Sprawdź!
 • Plastry antykoncepcyjne
  Z jednej strony kobiety, które podejmują decyzję o stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, często obawiają się, że przybiorą na wadze. Z drugiej zaś wiele z nich nie zdaje sobie sprawy z tego, że zbyt wysoka masa ciała może mieć wpływ na działanie antykoncepcji hormonalnej. Ma to znaczenie również w przypadku plastrów antykoncepcyjnych. Dlaczego?
 • Wizyta u ginekologa
  Resort zdrowia zamierza wprowadzić prawo ograniczające dostęp do antykoncepcji awaryjnej. Swoją postawę motywuje nadużywaniem pigułki po przez Polki oraz jej szkodliwością dla zdrowia kobiet. Zwolennicy liberalizacji dostępu do antykoncepcji domagają się podania źródeł informacji o niepożądanych skutkach stosowania ellaOne oraz jego nadużywaniu. Decyzję Ministerstwa Zdrowia określają jako nieprzemyślaną, wynikającą z ideologicznych pobudek i naruszającą prawo, która może prowadzić do zwiększenia liczby nielegalnych aborcji.
 • Plastry antykoncepcyjne
  Mimo dostępności wielu źródeł informacji o antykoncepcji transdermalnej, wśród kobiet nadal funkcjonuje niska wiedza na jej temat. Blisko 60% z nich nie wie o tym, jak często zmieniany jest plaster, a blisko połowa czy jest on dobry dla kobiet uprawiających sport . Dlatego wraz z ekspertem portalu „Zdrowa ONA”, ginekolog dr n. med. Moniką Szymańską obalamy najczęstsze mity dotyczące stosowania antykoncepcji transdermalnej.
 • Kobieta trzymająca tabletki antykoncepcyjne
  Ponad 90% kobiet oceniło swoją wiedzę w zakresie stosowanej metody antykoncepcji jako dobrą lub bardzo dobrą – wynika z badania opinii zainicjowanego przez Gedeon Richter. Jednak z dalszej jego części możemy wywnioskować, że wśród Polek nadal krąży wiele mitów dotyczących zwłaszcza tabletek antykoncepcyjnych. Razem z ekspertem programu „Zdrowa ONA”, ginekologiem drem Grzegorzem Południewskim wyjaśniamy najczęściej pojawiające się wątpliwości ze strony kobiet.
 • Kobieta trzymająca pigułki antykoncepcyjne
  Niedawna dyskusja o antykoncepcji awaryjnej, która obecnie jest dostępna na receptę i bez recepty powinna przypominać, że jest to sposób antykoncepcji, którego nie powinno się stosować stale. Zaleca się go jedynie w sytuacjach, kiedy odbył się stosunek bez zabezpieczenia, popełnimy błąd lub zawiedzie nas stosowana metoda antykoncepcji. Debata wokół pigułki „po” jest dobrym momentem, aby podkreślić, że do stosowania antykoncepcji postkoitalnej nie musi dojść, jeśli przyjmowana jest prewencyjnie skuteczna i dobrze dobrana antykoncepcja hormonalna.
 • Smutna para w łóżku
  Osłabienie popędu seksualnego to w opinii kobiet najczęstszy skutek uboczny stosowania antykoncepcji hormonalnej. Jednocześnie eksperci podkreślają, że spadek libido jest wskazaniem do zmiany przyjmowanych dotychczas pigułek.
 • Seks
  Tegoroczna analiza badania „Seksualność Polaków 2011”, przeprowadzonego przez Zbigniewa Izdebskiego i Polpharmę, pokazuje, że choć polityka dzieli Polaków, to w wielu sprawach związanych z seksualnością nasze preferencje są zbliżone. Dla zwolenników Platformy Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Prawa i Sprawiedliwości seks jest równie ważnym elementem ich życia. Ponadto badani reprezentujący różne opcje polityczne w porównywalnym stopniu deklarują, że ich potrzeby seksualne są spełnione.
 • Kobieta z kalendarzem
  Jak wynika z badania opinii przeprowadzonego na potrzeby kampanii „Płodna Polka” , tylko 19% młodych, nieposiadających jeszcze dzieci kobiet wie, kiedy są dni płodne. Czas w miesiącu, kiedy współżycie może zakończyć się ciążą, to od 7-9 dni. Tymczasem niemal połowa respondentek uważa, że dni płodne trwają od 4-6 dni.