• Jak skuteczne są pigułki antykoncepcyjne?
  Eksperci są zgodni, że pigułki antykoncepcyjne są jedną z najskuteczniejszych form antykoncepcji. Ale pod warunkiem, że są zażywane zgodnie z instrukcją. W przeciwnym razie wcale nie chronią przed ciążą.
 • Kobieta patrzy na test ciążowy
  - Jest bardzo dużo mitów, które są powielane - powiedział o antykoncepcji Daniel Cysarz. Co jest najczęstszą przyczyną nieplanowanych ciąż? - Brak edukacji, brak podstawowych informacji - zaznaczył seksuolog. A co z metodami naturalnymi? - Trzeba być uważnym i bardzo skrupulatnym - wyjaśnił Cysarz.
 • Kobieta zakłada plaster antykoncepcyjny
  Najpopularniejszymi metodami ochrony przed ciążą są tabletki antykoncepcyjne oraz prezerwatywy. Jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się plastry oraz implanty hormonalne.
 • Kiedy czas na dziecko?
  Niektóre małżeństwa i pary nie mogą bądź nie chcą stosować tradycyjnych metod antykoncepcyjnych (prezerwatyw, tabletek itp.). Wolą postawić na naturę. Czy naturalne metody planowania rodziny są rzeczywiście skuteczne? Czy warto dla nich zrezygnować z antykoncepcji mechanicznej i hormonalnej?
 • Seks
  Zapomnij o pigułkach, a Twój facet niech nie kupuje prezerwatyw. Cieszcie się bliskością bez obaw o niepożądaną ciążę. Obalamy mity i potwierdzamy fakty o jednej z najskuteczniejszych metod antykoncepcji – wazektomii!
 • Prezerwatywa
  Lepiej przestań narzekać na zażywanie pigułek lub stosowanie prezerwatywy. Masz naprawdę dobrze! Dawniej jako środek antykoncepcyjny panie stosowały na przykład maść z odchodów krokodyla, zaś panowie kondomy z jelit wieprzowych.
 • Mity na temat antykoncepcji
  Na licznych forach internetowych, poświęconych tematom seksu, roi się od sprzecznych informacji o antykoncepcji. Większość z nich wydaje się być wręcz absurdalna. Niestety Polacy wstydzą się zgłosić do specjalisty z nurtującymi, intymnymi pytaniami, a ich wiedza na temat seksu oparta jest często na anonimowych wpisach z Internetu.
 • Pigułki antykoncepcyjne
  Szukasz dobrej metody antykoncepcyjnej dla siebie? Razem z lekarzem dobierz odpowiedni preparat.
 • Herbata z dziurawcem
  Pigułki i implanty antykoncepcyjne mogą nie spełniać swojej roli, jeśli przyjmujesz preparaty ziołowe zawierające wyciąg z dziurawca – przestrzegają lekarze.