• Apteczka samochodowa
  Przed wyjazdem na wakacje warto zadbać o odpowiednie wyposażenie podręcznej apteczki. Jest niewielka, ale może uratować życie – podkreślają lekarze. Zapakujmy leki przeciwgorączkowe, preparaty odkażające, plastry, elastyczne bandaże i jednorazowe rękawiczki – radzą.
 • Leki na wakacje
  Ważne, żeby znać produkty lecznicze, które stosujemy, dlatego bierzmy je na wakacje – powiedział prezes urzędu dr Grzegorz Cessak. Dodał, że warto mieć je w oryginalnych opakowaniach, aby porównać składniki zamienników oferowanych w innym kraju.
 • Kobieta stoi przed półką z lekami
  Aby leki nam pomagały, a nie szkodziły, musimy je odpowiednio przechowywać. W jakich zatem warunkach powinny być trzymane?
 • Apteczka
  Na urlop czekamy zazwyczaj z utęsknieniem. To bowiem dla wielu z nas jedyna możliwość odpoczynku od codziennych obowiązków zawodowych. Dlatego, aby nic nas nie zaskoczyło i nie zepsuło rodzinnego wyjazdu, odpowiednie planowanie może stać się kluczem do sukcesu. Zwłaszcza, jeśli wyjeżdżamy z małymi dziećmi, narażeni jesteśmy na nieprzewidziane sytuacje.
 • Lekarstwa
  Zanim przyjdzie jesień, a z nią spadną liście i nasza odporność, warto przejrzeć swoją domową apteczkę i uzupełnić jej braki. Pierwsze chłody to moment, w którym szybko łapiemy infekcje. Nie dajmy się zaskoczyć! W co warto się zaopatrzyć?
 • Apteczka pierwszej pomocy
  Czy plaster może się przeterminować? W ilu biurach kobiety w ciąży po czterech godzinach pracy przy komputerach robią przerwę? Z BHP w Polsce jest jak z większością przepisów. Wszyscy wiedzą o ich istnieniu, ale są przekonani, że powstały tylko po to, żeby utrudnić im życie.
 • Apteczka
  Apteczka powinna być zawsze dobrze, indywidualnie skompletowana, w zależności od długości i trasy podróży, rodzaju wypoczynku, wieku podróżujących, a także niezbędnego zapasu leków dla osób przewlekle chorych - przypominają eksperci.
 • Dziecko
  Wielu młodych rodziców rezygnuje z pasji podróżowania ze względu na dzieci. Rodzice odkładają wyjazdy, by poczekać, aż maluch nieco podrośnie, stanie się samodzielny i mniej podatny na infekcje. Nieliczni rodzice decydują się na daleki wyjazd z niemowlakiem. Tymczasem nawet z niemowlakami można bez obaw wyruszyć w dalekie, nawet egzotyczne podróże. Należy jedynie pamiętać o kilku ważnych zasadach.
 • Dziecko powinno umieć wezwać pomoc
  Zachorowania zdarzają się w najmniej oczekiwanych momentach. Jeżeli przy dziecku jest rodzic lub opiekun, zdarzenia te można skontrolować i odpowiednio zareagować. Nie zawsze jednak tak będzie. Dlatego konieczne jest edukowanie najmłodszych w zakresie zasad pierwszej pomocy. Tak, by dziecko wiedziało, jak należy postąpić w sytuacji, gdy poczuje się źle lub ulegnie skaleczeniu.
 • Za brak trójkąta ostrzegawczego grozi mandat od 20 do 500 złotych
  Trójkąt i gaśnica - to obowiązkowe przenośne wyposażenie wymagane prawem w Polsce. Ale w czasie europejskich wojaży to może nie wystarczyć. Są kraje, w których w podróży trzeba mieć ze sobą żarówki, a nawet alkomat.