• Tomasz Arabski
  Obowiązków można nie dopełnić tylko wtedy, gdy faktycznie zostały na kogoś nałożone; w tej sprawie przedstawiono imaginacje, a nie rzeczywiste obowiązki - podkreślił w procesie m.in. Tomasza Arabskiego obrońca oskarżonego pracownika ambasady RP w Moskwie Grzegorza C. mec. Jacek Dubois. Na 13 czerwca na godz. 12.30 Sąd Okręgowy w Warszawie wyznaczył termin ogłoszenia wyroku w procesie b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego i czworga innych urzędników ws. organizacji lotu do Smoleńska 10 kwietnia 2010 r. W piątek przed sądem wygłoszono mowy końcowe.
 • Katastrofa smoleńska
  Szef kancelarii premiera Tuska podczas przesłuchania przed komisją Millera w 2010 r. przyznał, że przed katastrofą smoleńską nie znał treści instrukcji HEAD. Przez dziewięć lat słowa te pozostawały niejawne.
 • Sąd
  Polskie delegacje odwiedzające Katyń od dawna korzystały z lotniska w Smoleńsku - mówili urzędnicy MSZ w procesie Tomasza Arabskiego ws. organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia 2010 r. Dodawali, że miejsce lądowania nie było kwestią sporną.
 • Tomasz Arabski wychodzi z sądu
  "Nie przyznaję się" - oświadczył przed warszawskim sądem były szef kancelarii premiera za czasów Donalda Tuska. Tomasz Arabski oskarżony jest o niedopełnienie obowiązków przy organizacji zakończonego katastrofą lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku.
 • Tomasz Arabski
  Ruszył proces Tomasza Arabskiego i czterech innych osób oskarżonych w trybie prywatnym przez rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej o niedopełnienie obowiązków przy organizacji lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia 2010 roku. Do procesu przyłączyła się prokuratura.