• Sądownictwo, trzecia władza. Zdjęcie ilustracyjne.
    Były szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w czasach rządów Donalda Tuska, Tomasz Arabski został skazany za niedopełnienie obowiązków podczas przygotowania lotu, który skończył się katastrofą w Smoleńsku. W procesie, który wytoczyły mu rodziny ofiar tragedii, sąd orzekł wyrok 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Za winną została uznana także jedna z urzędniczek. Wyroki nie są prawomocne, można się spodziewać odwołań obrony i kolejnych rozpraw.
  • Proces Tomasza Arabskiego
    Warszawski sąd okręgowy uznał w czwartek byłego szefa KPRM Tomasza Arabskiego winnym niedopełnienia obowiązków przy organizacji lotu do Smoleńska z 10 kwietnia 2010 r. i skazał go za to na karę 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok jest nieprawomocny.
  • Tomasz Arabski
    Amerykańscy eksperci brali udział w badaniu wraku Tu-154M; badali wyprodukowany w USA sprzęt nawigacyjny tupolewa - odpowiedział szef kancelarii premiera Tomasz Arabski pytany, dlaczego do badania samolotu nie dopuszczono międzynarodowych ekspertów. Wyjaśnił, że specjaliści ze Stanów Zjednoczonych badali, wyprodukowany w USA, sprzęt nawigacyjny tupolewa.