• 1. Adele – 50 mln funtów
    Nie nagrywa i nie koncertuje od 4 lat, a jest najbogatsza! Tak to Adele znów (trzeci rok z rzędu) zajęła pierwsze miejsce na liście najzamożniejszych młodych muzyków w Wielkiej Brytanii, którą – jak co roku – opublikował "Sunday Times". Oto 20 młodych krezusów brytyjskiej sceny.
  • Teledysk roku:
    MTV ogłosiło nominacje do Video Music Awards, przyznawanych od 1984 roku. To właśnie ta stacja przyczyniła się do rozpowszechnienia i spopularyzowania teledysku jako osobnej dziedziny sztuki. Oto pełna lista nominowanych w tym roku wideoklipów:
  • Najlepszy brytyjski artysta solowy: David Bowie (w jego imieniu nagrodę odebrała Kate Moss ubrana w strój muzyka z okresu Ziggy'ego Stardusta)
    BRIT Awards 2014 zostały wręczone. Największym zwycięzcą tegorocznego rozdania został ze­spół Arc­tic Mon­keys, który otrzy­mał aż dwie sta­tu­et­ki. Największym przegranym okazał się duet Di­sc­lo­su­re – no­mi­no­wa­ny w pię­ciu ka­te­go­riach, nie dostał ani jed­nej statuetki. Wszyst­kich za­sko­czył David Bowie, który po na­gro­dę wy­słał… Kate Moss. Oto laureaci prestiżowych nagród: