• Psia gwiazda "Artysty" – terrier Uggie na czerwonym dywanie
    Biało – brązowy jack russell terrier, jest pierwszym psem, który pojawił się na gali rozdania Oscarów. 9-letni Uggie miał swoje miejsce na widowni i był jedną z największych gwiazd niedzielnego wieczoru.
  • "Artysta" z Oscarem za najlepszy film
    Nadzieje były wielkie, ale na nominacjach się skończyło. Ani operator Janusz Kamiński, ani Agnieszka Holland nie zostali wyróżnieni Oscarem 2012. Nasz czołowy hollywoodzki operator przegrał z Robertem Richardsonem, autorem zdjęć do "Hugo", zaś "W ciemności" zostało pokonane przez wychwalany przez krytyków irański film "Rozstanie". Najlepszym filmem okazał się "Artysta", najlepszą aktorką Meryl Streep ("Żelazna Dama"), a aktorem Jean Dujardin ("Artysta").
  • Russell Crow i Jean Dujardin – najlepszy aktor w filmie "Artysta"
    W niedzielny wieczór w londyńskim Royal Opera House odbyła się ceremonia wręczenia nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Największym zwycięzcą znów okazał się "Artysta". Dzieło Michela Hazanaviciusa zdobyło siedem nagród BAFTA. Wyróżnienie dla najlepszej aktorki przypadło Meryl Streep, która idąc po nagrodę, zgubiła but. Na szczęście z pomocą pośpieszył jej Colin Firth. Oto laureaci BAFTA 2012 i gwiazdy, które tłumnie przybyły na imprezę uznawaną za rozgrzewkę przed Oscarami...