• "Artysta" teraz na DVD
  Francuski reżyser i scenarzysta Michel Hazanavicius w swoim "Artyście" wybrał niełatwą drogę.
 • Jean Dujardin i Clara Ponsot w filmie "Niewierni"
  To nie jest elegancki i wysmakowany "Artysta". Twórcy nagrodzonego pięcioma Oskarami hitu – jego gwiazda Jean Dujardin i reżyser Michel Hazanavicus – nakręcili zupełnie inny film. "Niewierni" to pełna humoru i seksu opowieść o niewierności, która w rodzimej Francji wywołała sporo kontrowersji. Do polskich kin komedia o bardzo erotycznym zabarwieniu trafi 28 września...
 • Najlepsza aktorka Meryl Streep i najlepszy aktor w roli głównej – Jean Dujardin
  Niespodzianek znów nie było. Na 84. oscarowej gali triumfowali rekordziści nominacji – filmy "Artysta" oraz "Hugo i jego wynalazek", zdobywając po pięć nagród. Choć te w najważniejszych kategoriach przejął jednak czarno-biały obraz Michela Hazanaviciusa. Nikogo też nie zaskoczyła złota statuetka w rękach "Żelaznej damy" Meryl Streep oraz wciąż nagradzanych za role drugoplanowe – Octavii Spencer ("Służące") i Christophera Plummera ("Debiutanci"). "Rozstanie" Asghara Farhadiego pokonało m.in. "W ciemności" Agnieszki Holland. Szkoda. Oto laureacie Oscarów 2012!
 • Russell Crow i Jean Dujardin – najlepszy aktor w filmie "Artysta"
  W niedzielny wieczór w londyńskim Royal Opera House odbyła się ceremonia wręczenia nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Największym zwycięzcą znów okazał się "Artysta". Dzieło Michela Hazanaviciusa zdobyło siedem nagród BAFTA. Wyróżnienie dla najlepszej aktorki przypadło Meryl Streep, która idąc po nagrodę, zgubiła but. Na szczęście z pomocą pośpieszył jej Colin Firth. Oto laureaci BAFTA 2012 i gwiazdy, które tłumnie przybyły na imprezę uznawaną za rozgrzewkę przed Oscarami...
 • Ekipa "Artysty"
  "Artysta" znów bierze wszystko, tym razem w Wielkiej Brytanii. Dzieło Michela Hazanaviciusa zdobyło siedem nagród BAFTA.
 • "Artysta" jest filmem o miłości do kina
  Sukces największego faworyta tegorocznych Oscarów: francuskiego "Artysty" w reżyserii Michaela Hazanaviciusa ma w sobie coś z kinofilskiej autoterapii. Nie wszystko stracone.
 • Pies Uggie i Złoty Glob dla filmu "Artysta"
  Najsłynniejszy w ostatnich tygodniach pies Uggie, gwiazdor filmu "Artysta" i "Woda dla słoni", musi zakończyć swoją karierę w show-biznesie. Weterynarze zdiagnozowali u niego rzadką chorobę neurologiczną i zalecili emeryturę.
 • George Clooney nominowany za najlepszą pierwszoplanową rolę męską w dramacie "Spadkobiercy"
  Zgodnie z hollywoodzką tradycją nominowani do Oscarów spotkali się na dorocznym wspólnym obiedzie. W Beverly Hilton Hotel w Beverly Hills pojawiło się 150 ze 188 twórców, którzy w tym roku mają szansę na statuetki amerykańskiej Akademii Filmowej. Na zakończenie uroczystego lunchu nominowani pozowali do pamiątkowego wspólnego zdjęcia, które można oglądać na oficjalnej stronie Oscarów (oscar.go.com).
 • "Artysta" w kinach już od 10 lutego!
  Michel Hazanavicius przywołuje ducha starego kina. Czarno-biały "Artysta" to opowieść o wzlocie i upadku gwiazdora kina niemego (Jean Dujardin), który odchodzi w zapomnienie z nastaniem ery filmów dźwiękowych. Oscarowy rekordzista (10 nominacji!) w kinach już od 10 lutego.
 • Jean Dujardin i Berenice Bejo
  Kilka dni temu Michel Hazanavicius otrzymał za "Artystę" główną nagrodę Gildii Reżyserów Amerykańskich. Ostatnich ośmiu twórców wyróżnionych przez DGA zdobyło również Oscara dla najlepszego reżysera. I pewnie nie będzie to jedyna statuetka dla czarno-białego niemego filmu, który stał się sensacją ostatnich miesięcy, zgarniając wszelkie możliwe trofea. "Artysta" bowiem ma aż 10 oscarowych nominacji i jest faworytem do tytułu najlepszej produkcji 2011 roku. W polskich kinach od 24 lutego.