• Najlepsza aktorka Meryl Streep i najlepszy aktor w roli głównej – Jean Dujardin
  Niespodzianek znów nie było. Na 84. oscarowej gali triumfowali rekordziści nominacji – filmy "Artysta" oraz "Hugo i jego wynalazek", zdobywając po pięć nagród. Choć te w najważniejszych kategoriach przejął jednak czarno-biały obraz Michela Hazanaviciusa. Nikogo też nie zaskoczyła złota statuetka w rękach "Żelaznej damy" Meryl Streep oraz wciąż nagradzanych za role drugoplanowe – Octavii Spencer ("Służące") i Christophera Plummera ("Debiutanci"). "Rozstanie" Asghara Farhadiego pokonało m.in. "W ciemności" Agnieszki Holland. Szkoda. Oto laureacie Oscarów 2012!
 • "Artysta" z Oscarem za najlepszy film
  Nadzieje były wielkie, ale na nominacjach się skończyło. Ani operator Janusz Kamiński, ani Agnieszka Holland nie zostali wyróżnieni Oscarem 2012. Nasz czołowy hollywoodzki operator przegrał z Robertem Richardsonem, autorem zdjęć do "Hugo", zaś "W ciemności" zostało pokonane przez wychwalany przez krytyków irański film "Rozstanie". Najlepszym filmem okazał się "Artysta", najlepszą aktorką Meryl Streep ("Żelazna Dama"), a aktorem Jean Dujardin ("Artysta").
 • Russell Crow i Jean Dujardin – najlepszy aktor w filmie "Artysta"
  W niedzielny wieczór w londyńskim Royal Opera House odbyła się ceremonia wręczenia nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Największym zwycięzcą znów okazał się "Artysta". Dzieło Michela Hazanaviciusa zdobyło siedem nagród BAFTA. Wyróżnienie dla najlepszej aktorki przypadło Meryl Streep, która idąc po nagrodę, zgubiła but. Na szczęście z pomocą pośpieszył jej Colin Firth. Oto laureaci BAFTA 2012 i gwiazdy, które tłumnie przybyły na imprezę uznawaną za rozgrzewkę przed Oscarami...
 • Ekipa "Artysty"
  "Artysta" znów bierze wszystko, tym razem w Wielkiej Brytanii. Dzieło Michela Hazanaviciusa zdobyło siedem nagród BAFTA.
 • Meryl Streep i Colin Firth
  Niespodzianek nie było – "Artysta" Michela Hazanaviciusa zdobył w niedzielę główną nagrodę Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA), a grający w nim Główną rolę Jean Dujardin został uznany za najlepszego aktora.
 • Najlepsza aktorka w dramacie: Meryl Streep - "Żelazna Dama"
  W Los Angeles odbyła się ceremonia wręczenia Złotych Globów. Niespodzianek nie było. Statuetki przyznawane przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej zgarnęli faworyci. Najwięcej – "Artysta" w reżyserii Michela Hazanaviciusa. Oto laureaci tegorocznej edycji Złotych Globów…