• Psia gwiazda "Artysty" – terrier Uggie na czerwonym dywanie
  Biało – brązowy jack russell terrier, jest pierwszym psem, który pojawił się na gali rozdania Oscarów. 9-letni Uggie miał swoje miejsce na widowni i był jedną z największych gwiazd niedzielnego wieczoru.
 • Najlepsza aktorka Meryl Streep i najlepszy aktor w roli głównej – Jean Dujardin
  Niespodzianek znów nie było. Na 84. oscarowej gali triumfowali rekordziści nominacji – filmy "Artysta" oraz "Hugo i jego wynalazek", zdobywając po pięć nagród. Choć te w najważniejszych kategoriach przejął jednak czarno-biały obraz Michela Hazanaviciusa. Nikogo też nie zaskoczyła złota statuetka w rękach "Żelaznej damy" Meryl Streep oraz wciąż nagradzanych za role drugoplanowe – Octavii Spencer ("Służące") i Christophera Plummera ("Debiutanci"). "Rozstanie" Asghara Farhadiego pokonało m.in. "W ciemności" Agnieszki Holland. Szkoda. Oto laureacie Oscarów 2012!
 • Berenice Bejo i Michel Hazanavicius z Cezarami
  Oscarowy faworyt – "Artysta" Michela Hazanaviciusa otrzymał w piątek w Paryżu najwyższą francuską nagrodę filmową – Cezara – za najlepszy film. Cezarem za najlepszą adaptację filmową uhonorowano Romana Polańskiego i Yasminę Rezę za "Rzeź".
 • Ekipa "Artysty"
  "Artysta" znów bierze wszystko, tym razem w Wielkiej Brytanii. Dzieło Michela Hazanaviciusa zdobyło siedem nagród BAFTA.
 • Meryl Streep i Colin Firth
  Niespodzianek nie było – "Artysta" Michela Hazanaviciusa zdobył w niedzielę główną nagrodę Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA), a grający w nim Główną rolę Jean Dujardin został uznany za najlepszego aktora.
 • Pies Uggie i Złoty Glob dla filmu "Artysta"
  Najsłynniejszy w ostatnich tygodniach pies Uggie, gwiazdor filmu "Artysta" i "Woda dla słoni", musi zakończyć swoją karierę w show-biznesie. Weterynarze zdiagnozowali u niego rzadką chorobę neurologiczną i zalecili emeryturę.
 • "Artysta" w kinach już od 10 lutego!
  Michel Hazanavicius przywołuje ducha starego kina. Czarno-biały "Artysta" to opowieść o wzlocie i upadku gwiazdora kina niemego (Jean Dujardin), który odchodzi w zapomnienie z nastaniem ery filmów dźwiękowych. Oscarowy rekordzista (10 nominacji!) w kinach już od 10 lutego.
 • Jean Dujardin i Berenice Bejo
  Kilka dni temu Michel Hazanavicius otrzymał za "Artystę" główną nagrodę Gildii Reżyserów Amerykańskich. Ostatnich ośmiu twórców wyróżnionych przez DGA zdobyło również Oscara dla najlepszego reżysera. I pewnie nie będzie to jedyna statuetka dla czarno-białego niemego filmu, który stał się sensacją ostatnich miesięcy, zgarniając wszelkie możliwe trofea. "Artysta" bowiem ma aż 10 oscarowych nominacji i jest faworytem do tytułu najlepszej produkcji 2011 roku. W polskich kinach od 24 lutego.