• Russell Crow i Jean Dujardin – najlepszy aktor w filmie "Artysta"
  W niedzielny wieczór w londyńskim Royal Opera House odbyła się ceremonia wręczenia nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Największym zwycięzcą znów okazał się "Artysta". Dzieło Michela Hazanaviciusa zdobyło siedem nagród BAFTA. Wyróżnienie dla najlepszej aktorki przypadło Meryl Streep, która idąc po nagrodę, zgubiła but. Na szczęście z pomocą pośpieszył jej Colin Firth. Oto laureaci BAFTA 2012 i gwiazdy, które tłumnie przybyły na imprezę uznawaną za rozgrzewkę przed Oscarami...
 • Meryl Streep i Colin Firth
  Niespodzianek nie było – "Artysta" Michela Hazanaviciusa zdobył w niedzielę główną nagrodę Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA), a grający w nim Główną rolę Jean Dujardin został uznany za najlepszego aktora.
 • George Clooney nominowany za najlepszą pierwszoplanową rolę męską w dramacie "Spadkobiercy"
  Zgodnie z hollywoodzką tradycją nominowani do Oscarów spotkali się na dorocznym wspólnym obiedzie. W Beverly Hilton Hotel w Beverly Hills pojawiło się 150 ze 188 twórców, którzy w tym roku mają szansę na statuetki amerykańskiej Akademii Filmowej. Na zakończenie uroczystego lunchu nominowani pozowali do pamiątkowego wspólnego zdjęcia, które można oglądać na oficjalnej stronie Oscarów (oscar.go.com).
 • Jean Dujardin ze Złotym Globem za "Artystę"
  Jean Dujardin skończy w tym roku 40 lat. Zdobywca Złotego Globu za rolę w "Artyście" w Stanach jest już porównywany do George'a Clooneya, bo też zaczynał w telewizyjnym serialu.