• Oscar
  Czarno-biały, i do tego francusko-belgijski film "Artysta" został wybrany najlepszym filmem i uhonorowany Oscarem. Spośród aktorek wyróżniono Meryl Streep, zaś wśród panów statuetkę otrzymał Jean Dujardin. Najlepszy reżyser to Michel Hazanavicius. którego wyróżniono za "Artystę".
 • Najlepszy film: "Czas wojny"
  O godzinie 14.30 (polskiego czasu) w kinie Samuel Goldwyn Theater w Beverly Hills przewodniczący Amerykańskiej Akademii Wiedzy i Sztuki Filmowej – Tom Sherak i aktorka Jennifer Lawrence ogłosili nominacje do tegorocznych Oscarów. Oto filmy, które mają szanse na statuetki w kategoriach "Najlepszy film" i "Najlepszy film nieanglojęzyczny". Wśród nich polski kandydat – "W ciemności" Agnieszki Holland.
 • Najlepszy film: "Artysta"
  Brytyjska Akademia Filmowa i Telewizyjna ogłosiła nominacje do swoich nagród BAFTA. I tym razem niespodzianek nie było. Najlepszy okazał się "Artysta" Michela Hazanaviciusa z 12 nominacjami. Tuż za nim znalazł się "Szpieg" z 11, a dalej "Hugo i jego wynalazek" Martina Scorsese, który otrzymał 9 szans na prestiżową statuetkę. Wśród nominowanych jest też Janusz Kamiński (za zdjęcia do "Czasu wojny" Stevena Spielberga). Oto kandydaci do BAFTA w najważniejszych kategoriach.
 • Najlepsza aktorka w dramacie: Meryl Streep - "Żelazna Dama"
  W Los Angeles odbyła się ceremonia wręczenia Złotych Globów. Niespodzianek nie było. Statuetki przyznawane przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej zgarnęli faworyci. Najwięcej – "Artysta" w reżyserii Michela Hazanaviciusa. Oto laureaci tegorocznej edycji Złotych Globów…
 • "Artysta" faworytem w wyścigu po Oscara
  Dziennikarze "The Hollywood Reporter" przygotowali zestawienie tytułów i artystów, którzy mają największe szanse na oscarowe nominacje. Bardzo dobrą pozycję utrzymuje "Artysta" w reżyserii Michela Hazanaviciusa.