• Nagranie usterki po starcie Sojuza
  Rosyjska agencja kosmiczna opublikowała nagranie z kamery umieszczonej na rakiecie Sojuz i podała oficjalne powody awarii statku kosmicznego podczas startu z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie 11 października.
 • Rakieta wystartowała w poniedziałek
  Statek kosmiczny Shenzhou 11 z dwoma astronautami na pokładzie przycumował do chińskiego modułu orbitalnego Tiangong 2 - poinformowała w środę chińska agencja prasowa Xinhua.
 • Lądowanie astronautów z ISS w Kazachstanie
  112 milionów kilometrów w pół roku - o takiej kilometrówce mógłby pomarzyć niejeden poseł. Dla astronautów krążących wokół Ziemi to jednak nic wielkiego. Właśnie troje z nich wróciło z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Ich lądowanie pilnie śledzili fotoreporterzy. ZOBACZ ZDJĘCIA.
 • Konkurs na pytania do astronautów na stacji kosmicznej
  Rozmowa na żywo z astronautami przebywającymi na stacji kosmicznej czeka osoby, które wymyślą najciekawsze pytania dla członków załogi. Konkurs organizują Muzeum Historyczne Miasta Gdańska oraz portal Kosmonauta.net.
 • Sojuz wystartował Na pokładzie dwóch Rosjan i Amerykanin
  Rosyjski statek kosmiczny Sojuz TMA-21, na pokładzie którego jest dwóch kosmonautów i jeden amerykański astronauta wystartował we wtorek rano z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie.