• Władimir Putin
  Rosyjski MSZ określił w środę warunki wznowienia porozumienia z USA w dziedzinie atomowej. Wcześniej tego dnia media informowały o zawieszeniu przez Moskwę porozumienia z Waszyngtonem o współpracy w badaniach naukowych w sferze jądrowej i energetycznej.
 • Wirus Zika
  Brazylia i Stany Zjednoczone będą razem pracować nad szczepionką przeciw wirusowi Zika. Powiedziała o tym prezydent Brazylii, Dilma Rousseff.
 • Joint Multi-Role Technology Demonstrator
  Dwie amerykańskie firmy zgłosiły swój udział w programie nazwanym Joint Multi-Role Technology Demonstrator. Jego celem jest zbudowanie do 2017 roku dwóch nowoczesnych śmigłowców. Zobacz zdjęcia!
 • Astronauci w drodze do kapsuły Sojuz
  Tak długiego pobytu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej jeszcze nie było. Dwaj astronauci spędzą na jej pokładzie dokładnie rok. Ich kapsułę Sojuz wystrzelono z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie
 • Sportowiec
  Na świecie żyją ludzie, którzy mogą zjeść hamburgera z frytkami, popić to colą, a następnie zagryźć deserem i nigdy nie przybrać ani grama na wadze. Inni z kolei muszą jeść sałatę, pić wodę i unikać słodyczy, aby nie przytyć. Dlaczego tak się dzieje?
 • Badania naukowe - zdjęcie ilustracyjne
  Mimo obaw, że mógłby zostać wykorzystany przez bioterrorystów, artykuł naukowy o stworzeniu w laboratorium zjadliwego wirusa ptasiej grypy, który jest łatwiej przenoszony między ssakami, został ostatecznie opublikowany - podała agencja AFP.
 • Pocisk
  Daily Mail donosi o kolejnych zamiarach amerykańskiego wojska. „Magiczna kula”, na którą już zacierają ręce żołnierze, to nic innego jak pocisk zdolny do tego, aby zaczekać w powietrzu na cel i uderzyć dopiero kiedy będzie to możliwe.
 • Organizm nieśmiertelny
  DARPA (Agencja Zaawansowanych Obronnych Projektów Badawczych Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych) robi wszystko, żeby zasłużyć na swoją nazwę. Niestety bywa, że niektóre z jej "zaawansowanych" projektów, okazują się być nieprawdopodobnie drogimi "niewypałami". Oto 7 mocnych dowodów!
 • Naukowcy stworzyli wyjątkowo zjadliwego wirusa ptasiej grypy
  Rząd USA wezwał we wtorek naukowców, by nie ujawniali wszystkich szczegółów dotyczących bardzo zjadliwego wirusa ptasiej grypy, którego stworzyli w laboratoriach w Stanach Zjednoczonych i w Europie.