• Angela Merkel w Bundestagu
  Niemiecki Bundestag poparł nowy program pomocy dla Grecji. Dziś ostatni dzień głosowań w tej sprawie w krajach strefy euro.
 • Janusz Palikot
  Janusz Palikot wraca do mocnych prowokacji. W swoim najnowszym tekście na blogu stosuje dość kontrowersyjne porównania. Jego zdaniem, banki gnoją Polaków, jak "Niemcy Żydów za okupacji".
 • Parlament Europejski - zdjęcie ilustracyjne
  "Le Soir" pisze w artykule redakcyjnym o alarmującym wystąpieniu szefa Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya, który wzywa do ratowania UE. Według dziennika porozumienie blokują Niemcy i Polska, ponieważ nie chcą wspólnego nadzoru UE nad swymi bankami.
 • Bank, zdjęcie ilustracyjne
  Niemiecka prestiżowa gazeta wzywa władze Unii Europejskiej by wreszcie wzięły się za banki. Instytucje finansowe, zdaniem dziennikarzy, są bezkarne i cały czas szantażują Europę. Dlatego, by uzdrowić sytuację na rynkach, należy wprowadzić surowe prawa, które sprawią, że za błędy banków nie będą płacić podatnicy.
 • Zamach na szefa niemieckiego banku
  W paczce, zaadresowanej do szefa jednej z największych niemieckich instytucji finansowej były materiały wybuchowe - ujawniła niemiecka policja. Funkcjonariusze szukają teraz pocztowego zamachowca.
 • Rząd znalazł miliardy euro. Zgubił je księgowy
  Minister finansów może się cieszyć. Jego resort odkrył błąd księgowego, przez który państwo zgubiło aż 55 miliardów euro. Teraz pieniądze te znacząco obniżą dług publiczny. Minister ni jednak cieszyć, bo opozycja nie zostawia na nim suchej nitki.
 • Deutsche bank ma problemy
  Agencja ratingowa Fitch grozi obniżeniem oceny wiarygodności kredytowej ośmiu dużym instytucjom finansowym, w tym Deutsche Bankowi - napisała w piątek "Sueddeutsche Zeitung".
 • Mamy powtórkę z rozrywki?
  Josef Ackermann, dyrektor generalny Deutsche Bank uważa, że warunki na rynkach finansowych są obecnie podobne do tego co było w 2008 roku. - informuje bloomberg.com
 • Unia chce wprowadzić specjalny podatek, by ratować Grecję
  Bruksela ma nowy plan zdobycia pieniędzy na pomoc Grecji. Chce wprowadzić nowy podatek, z którego dochody trafią na pomoc Atenom. Choć specjalna opłata obowiązywać ma tylko w strefie euro, to będą ją musiały zapłacić także te instytucje, które z greckim kryzysem nie mają nic wspólnego.
 • Bruksela wykryła trupa w szafie Angeli Merkel
  Angela Merkel chciała ukryć sekret, który zagraża niemieckiej gospodarki. Na szczęście Komisja Europejska wytropiła to, co chowała kanclerz Niemiec. Bruksela żąda teraz, by Niemcy wyspowiadały się ze swych finansowych grzechów.