• Flaga Grecji
  Parlament Grecji przyjął pakiet reform oszczędnościowych. To warunek odblokowania kolejnych funduszy z trzeciego pakietu kredytowego dla tego kraju. Opiewa on na łączną sumę 86 miliardów euro.
 • Jean-Claude Juncker, Donald Tusk
  Bez decyzji w sprawie pomocy dla Grecji, ale z nadzieją na porozumienie. Żadnych konkretnych rozstrzygnięć nie przyniósł szczyt z udziałem przywódców państw strefy euro w Brukseli.
 • Premier Grecji Alexis Tsipras i minister finansów Janis Warufakis
  Grecy twierdzą, że porozumienie, które uchroni ich kraj przed bankructwem jest o krok od sfinalizowania. Tymczasem Niemcy studzą te nastroje. Minister finansów, Wolfgang Schaeuble uważa, że do podpisania dokumentu jest jeszcze daleka droga.
 • Kolejny kraj południa Europy znalazł się w finansowych tarapatach. Oprocentowanie obligacji bije rekordy i zbliża się do poziomu, przy którym Irlandia i Portugalia poprosiły o ratunek. Choć oficjalnie Słowenia zapewnia, że sama sobie poradzi, to premier już sugeruje, że zwróci się o pomoc.
 • Boeing 787 Dreamliner na lotnisku Kraków Balice
  380 mln zł – o taką kwotę narodowy przewoźnik ma wkrótce wystąpić do rządu. Strata netto narodowej linii zdecydowanie przekroczyła 200 mln zł, a nie jak wcześniej zapowiadano – 157,1 mln zł – ustalił "DGP". Biuro prasowe LOT-u odmawia komentarza w tej sprawie.
 • Palma na plaży - zdjęcie ilustracyjne
  Marszałkowie województw bez podstawy prawnej ściągali do kraju turystów upadających biur podróży - uważa Najwyższa Izba Kontroli. NIK przyjrzał się zabezpieczeniom finansowym organizatorów wypoczynku.
 • Protesty na Cyprze
  To nie koniec problemów Cypru, uważa analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Paweł Tokarski. Dziś w nocy udało się wypracować porozumienie, które pozwoli temu krajowi uniknąć bankructwa. Strefa euro pożyczy Nikozji 10 miliardów euro, ale oczekuje w zamian gruntownych reform.
 • Stół z symbolami Unii Europejskiej - zdjęcie ilustracyjne
  Cypryjscy przywódcy polityczni pojawią się dziś do Brukseli. Mają tam rozmawiać o pomocy finansowej dla ich kraju. Do unijnej stolicy wybierają się prezydent Nikos Anastasiades i liderzy największych partii. Mają przylecieć w porze lunchu, a wrócić do Nikozji jeszcze dziś lub jutro.
 • Protesty na Cyprze
  Władze Cypru ponownie poproszą dziś Rosję o udzielenie pomocy finansowej. Negocjacje w tej sprawie od wczoraj prowadzi w Moskwie cypryjski minister finansów Michael Sarris. Po pierwszym dniu rozmów żadna ze stron nie ujawniła ich szczegółów. Sarris do tej pory spotkał się z ministrem finansów Antonem Siłuanowem i wicepremierem Igorem Szuwałowem.
 • Większość Niemców przeciwko pomocy dla Grecji
  Ponad 60 procent Niemców sprzeciwia się przyznaniu zadłużonej Grecji drugiego pakietu pomocy wartego 130 mld euro - wynika z sondażu. W poniedziałek w niemieckim parlamencie odbędzie się głosowanie w tej sprawie.