• Nord Stream 2
  Jak podawał „Süddeutsche Zeitung”, Władimir Putin miał zapewniać kanclerz Angelę Merkel, że o ile zaistnieje taka konieczność – Rosja z własnych środków gotowa jest sfinansować budowę Nord Stream 2. Sprzeciw wobec budowy drugiej nitki gazociągu pod Bałtykiem jest jednym z fundamentów polskiej polityki zagranicznej. To zresztą naturalne. Każdy liczący się odbiorca (i to nie tylko gazu) musi mieć alternatywne kanały zaopatrzenia.
 • Dmitrij Miedwiediew
  Moskwa żąda od Kijowa zwrotu 3 miliardów dolarów. Jeśli Ukraina nie odda pieniędzy, sprawa trafi do międzynarodowych sądów, a Rosja ogłosi niewypłacalność państwa ukraińskiego - zapowiedział to w wywiadzie telewizyjnym szef rosyjskiego rządu Dmitrij Miedwiediew.
 • Moskwa
  Eksperci rosyjskiego resortu finansów ostrzegają, że ambitne plany Władimira Putina doprowadzą kraj do bankructwa. Ich zdaniem, władze powinny jak najszybciej zrezygnować z podwyżek płac urzędników, czy rozbudowy armii. Przez zachodnie sankcje i niskie ceny ropy, dochody kraju mocno spadły i Rosji już nie stać na "nieuzasadnione obietnice".
 • Rosyjskie ruble
  Rosyjskie regiony tracą płynność finansową. Według dziennika "Wiedomosti", co najmniej 20 z nich jest na granicy wypłacalności.
 • Kreml w Moskwie
  Sankcje duszą rosyjską gospodarkę, spada wiarygodność kredytowa Moskwy, więc analitycy widzą na horyzoncie bankructwo. Bank centralny zapewnia jednak, że taki scenariusz się nie spełni.
 • Kantor i kursy walut w Rosji
  Gdyby doszło do niewypłacalności Rosji, złoty znalazłby się na pierwszej linii frontu. Ale powinien wygrać tę bitwę. Oto, jak mógłby wyglądać scenariusz tego, co wydarzyłoby się, gdyby Rosja rzeczywiście zbankrutowała.
 • Kreml
  Niemieckie media ostrzegają Zachód przed jeszcze ostrzejszymi sankcjami nakładanymi na Rosję. Ich zdaniem, jeśli Moskwa ogłosi bankructwo, to Unia Europejska mocno ucierpi.
 • Janusz Korwin-Mikke
  "Widzę próby sprowokowania Putina, żeby wsadził łapę we wschodnią Ukrainę.  Przemy do wojny, bo grozi nam bankructwo" -  mówił w nowym programie TVP Info "Przystanek Bruksela" Janusz Korwin-Mikke, lider Nowej Prawicy.
 • Zbankrutowali i się podnieśli
  Świat znów z niepokojem spogląda w stronę Stanów Zjednoczonych, nad którymi teoretycznie przynajmniej zawisło widmo niewypłacalności. Ale czy bankructwo kraju zawsze jest złe? Historia, także ta całkiem niedawna, pokazuje, że niewypłacalność jest dnem, od którego można się już tylko odbić.
 • Dmitrij Miedwiediew
  Gniewna reakcja Rosji na plan ratunkowy dla Cypru. Premier Dmitrij Miedwiediew powiedział, parafrazując powiedzenie używane przez Włodzimierza Lenina, że na Cyprze "nadal grabią to, co zagrabione".