• Kryzys w Grecji
  Wśród Greków narasta frustracja. Gdy w Brukseli trwają rozmowy w sprawie dalszego losu Grecji, wielu mieszkańców Aten otwarcie mówi o coraz większej niechęci do Niemiec i innych krajów Północy. Oliwy do ognia dolała wczorajsza propozycja niemieckiego ministra finansów, by na 5 lat wykluczyć Grecję ze strefy euro.
 • Flaga Grecji
  Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego nie wyklucza opuszczenia przez Grecję strefy euro. Christine Lagarde daje to do zrozumienia w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
 • Kolejny kraj południa Europy znalazł się w finansowych tarapatach. Oprocentowanie obligacji bije rekordy i zbliża się do poziomu, przy którym Irlandia i Portugalia poprosiły o ratunek. Choć oficjalnie Słowenia zapewnia, że sama sobie poradzi, to premier już sugeruje, że zwróci się o pomoc.
 • Protesty na Cyprze
  To nie koniec problemów Cypru, uważa analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Paweł Tokarski. Dziś w nocy udało się wypracować porozumienie, które pozwoli temu krajowi uniknąć bankructwa. Strefa euro pożyczy Nikozji 10 miliardów euro, ale oczekuje w zamian gruntownych reform.
 • Cerkiew - zdjęcie ilustracyjne
  Zwierzchnik cypryjskiej Cerkwi prawosławnej za wyjściem kraju ze strefy euro. Arcybiskup Chryzostom II uważa, że wspólna europejska waluta nie przetrwa.
 • Protesty na Cyprze
  25-procentowy podatek od depozytów przekraczających sto tysięcy euro złożonych w Banku Cypru. Takie rozwiązanie rozważa cypryjski rząd, który chce znaleźć 5 miliardów 800 milionów euro, aby otrzymać międzynarodową pożyczkę.
 • Protesty na Cyprze
  Władze Cypru ponownie poproszą dziś Rosję o udzielenie pomocy finansowej. Negocjacje w tej sprawie od wczoraj prowadzi w Moskwie cypryjski minister finansów Michael Sarris. Po pierwszym dniu rozmów żadna ze stron nie ujawniła ich szczegółów. Sarris do tej pory spotkał się z ministrem finansów Antonem Siłuanowem i wicepremierem Igorem Szuwałowem.
 • Jacek Rostowski
  Niekontrolowane wyjście Grecji ze strefy euro może spowodować znaczne osłabienie polskiej waluty - uważa minister finansów Jacek Rostowski.
 • Wskaźniki giełdowe
  To jest informacja, na którą czekała cała Unia. Greckie ministerstwo finansów poinformowało w piątek, że 85,8 procent prywatnych inwestorów posiadających greckie obligacje weźmie udział w ich wymianie na obligacje o niższej wartości.
 • Większość Niemców przeciwko pomocy dla Grecji
  Ponad 60 procent Niemców sprzeciwia się przyznaniu zadłużonej Grecji drugiego pakietu pomocy wartego 130 mld euro - wynika z sondażu. W poniedziałek w niemieckim parlamencie odbędzie się głosowanie w tej sprawie.