• Gabby Douglas
  Podwójna mistrzyni olimpijska z Londynu w gimnastyce Gabby Douglas ma sobowtóra - lalkę Barbie, która w tym tygodniu trafiła do sklepów w USA. Pierwsza w historii Amerykanka ze złotem indywidualnym w wieloboju i w drużynie pomagała w projektowaniu zabawki.
 • Blake Lively, Jesse Eisneberg oraz Steve Carell w filmie "Śmietanka towarzyska" / fot. Kino Świat
  Osiem filmów wkracza na ekrany. I mamy do wyboru, do koloru - od ambitnej sztuki po głupie komedie, na które każdy kręci nosem, a i tak wszyscy się śmieją.
 • Zabawa w lekarza
  Z okazji Dnia Dziecka marka Barbie zapytała polskie maluchy o ich marzenia związane z przyszłością. Okazuje się, że dziewczynki i chłopcy wcale nie pragną być wpływowymi biznesmenami czy superbohaterami, a marzą o byciu lekarzami, policjantami, strażakami i nauczycielami. Co ciekawe, tylko 1% dzieci odpowiedziało: „chcę być jak mama lub tata”.
 • Nowa lalka Barbie. Rewolucyjna zmiana
  Barbie jak kobieta, zmienną jest. Tym razem jednak zmiana jest rewolucyjna. Wygląda na to, że wreszcie będzie mogła zerwać z wizerunkiem chorobliwie wychudzonej postaci. Tylko co na to Ken?
 • Barbie Fashionistas
  Dokładnie wczoraj miała miejsce światowa premiera nowych lalek Barbie®. Kolekcja Fashionistas® została wzbogacona o trzy nowe sylwetki lalek – wysoką, krągłą i drobną – oraz o całą gamę nowych karnacji, fryzur oraz ubranek. Firma chwali się, że dzięki temu  dziewczynki na całym świecie będą mogły odgrywać wymyślone przez siebie historie na jeszcze więcej sposobów i rozwijać wyobraźnię.
 • Yun Tang
  Fascynacja sylwetką lalki Barbie dotarła do Chin... Dziewiętnastoletnia Yun Tang, zainspirowana perfekcyjnym wyglądem dziecięcej zabawki, zdecydowała się przejść dość ryzykowną metamorfozę... Dzięki idealnej figurze, twarzy i imponującemu biustowi, dziewczyna zgromadziła rzeszę fanów w Państwie Środka. Zobacz zdjęcia!
 • Waleria Lukjanowa
  Ukrainka Waleria Lukjanowa poddała się kilkunastu operacjom tylko po to by upodobnić się do... lalki Barbie. Chirurdzy zmienili kobiecie nie tylko wygląd twarzy ale i proporcje ciała (m.in. wycinając żebra i powiększając biust). Tylko na Facebooku Lukjanowa zgromadziła ponad milion fanów swojego nowego wizerunku...
 • Ryszard Czarnecki
  Ryszard Czarnecki w swojej niewybrednej krytyce wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej idzie bardzo daleko. "Doszły mnie pewne sygnały z otoczenia lalki Barbie, że poczuła się urażona porównaniem jej do pani premier" - drwi europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
 • Kobiety w stylizacji a la Barbie
  Jak wyglądałaby kobieta, gdyby proporcje Barbie przełożyć na jej sylwetkę? O taki eksperyment pokusiła się modelka Katie Halchishick. Jej zdjęcie, z odrysowanymi rozmiarami superlalki, pokazuje, jak odrealniony jest wizerunek kobiety a la Barbie.
 • Beyoncé z mężem Jayem-Z najwyraźniej lubią rozpieszczać swą córkę i nie szczędzą na Blue Ivy pieniędzy. Z okazji 1. urodzin zorganizowali swojemu dziecku huczne urodziny i prezentowali lalkę Barbie wartą 80 tys. dolarów .