• Wybuch bomby atomowej
  W opublikowanym w ostatnim czasie i później zredagowanym raporcie Zgromadzenia Parlamentarnego NATO najwyraźniej przez pomyłkę wskazano miejsca, w których rozmieszczona jest broń atomowa USA w Europie - pisze w środę "Washington Post".
 • Amerykańscy żołnierze
  Dziennik sił zbrojnych USA "Stars and Stripes" pisze w środę, że rozmowy na temat stałej bazy amerykańskiej w Polsce posuwają się naprzód. W tym tygodniu do Warszawy ma przybyć wysoki rangą przedstawiciel Pentagonu, by wypracować szczegóły zwiększenia obecności wojskowej USA w Polsce.
 • Andrzej Duda w Redzikowie
  System obrony przeciwrakietowej wzmocni także bezpieczeństwo Polski, bo będzie stałym elementem infrastruktury NATO w naszym kraju - powiedział w piątek w Redzikowie prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, długo czekaliśmy, aby NATO weszło do Polski, i właśnie dzisiaj się to dzieje.
 • Roman Giertych
  Roman Giertych używa sobie na ministrze spraw zagranicznych, którego wywiad dla zachodnich mediów odbił się szerokim echem po całej Europie. Witold Waszczykowski mówił między innymi o możliwych ustępstwach Polski w sprawie ograniczenia świadczeń socjalnych dla Polaków na Wyspach Brytyjskich w zamian za poparcie Brytyjczyków dla pomysłu utworzenia w Polsce stałych baz NATO. "Gratuluję genialnego pomysłu bazy za socjał. Nie przyszło jednak Panu do głowy, że w dyplomacji pomysły ogłasza się w rozmowach, a nie w tabloidach? W przeciwnym wypadku można być bowiem potraktowanym na poważnie jedynie przez 5-latka" - kpi z Waszczykowskiego Giertych.
 • Ćwiczenia wojskowe
  Stałe bazy NATO w Polsce w zamian za pomoc w walce z Państwem Islamskim? Pochodzący z Polski brytyjski poseł Partii Konserwatywnej mówi, że Warszawa powinna włączyć się w walkę z islamistami. Daniel Kawczyński, zasiadający w komisji spraw zagranicznych, sugeruje, że pomoc Warszawy ułatwiłaby rozmowy o wzmocnieniu wschodniej flanki NATO.
 • Flaga NATO
  Co najmniej sześć krajów zgłosiło gotowość do przystąpienia do NATO-wskiej szpicy. Poinformował o tym Sekretarz Generalny Sojuszu Jens Stoltenberg. Wśród chętnych są Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania i Polska.
 • Flaga NATO
  Co najmniej sześć krajów zgłosiło gotowość do przystąpienia do NATO-wskiej szpicy. Poinformował o tym Sekretarz Generalny Sojuszu Jens Stoltenberg. Wśród chętnych są Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania i Polska.
 • Flota Czarnomorska na Krymie
  Rosja zwiększy swoją flotę na Morzu Czarnym o kolejnych 80 okrętów. Do 2016 roku ma też zakończyć budowę drugiej bazy marynarki niedaleko Noworosyjska. Zapowiedział to dowódca Floty Czarnomorskiej wiceadmirał Aleksander Witko.