• Wmurowania kamienia węgielnego pod budowę instalacji obrony przeciwrakietowej w Redzikowie
  Rosjanie nie rozumieją współczesnego świata i tego, że każde państwo ma prawo do obrony; właśnie dlatego będziemy oczekiwali, że szczyt NATO zdecyduje o trwałej obecności wojsk Sojuszu w Polsce - powiedział szef MON Antoni Macierewicz.
 • Andrzej Duda w Redzikowie
  System obrony przeciwrakietowej wzmocni także bezpieczeństwo Polski, bo będzie stałym elementem infrastruktury NATO w naszym kraju - powiedział w piątek w Redzikowie prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, długo czekaliśmy, aby NATO weszło do Polski, i właśnie dzisiaj się to dzieje.
 • Rakiety
  Moskwa szykuje kroki mające przeciwdziałać tarczy antyrakietowej USA w Europie - informuje w piątek "Niezawisimaja Gazieta". Zwraca uwagę na możliwości użytych już przez Rosję w Syrii pocisków manewrujących Kalibr-NK oraz rakiet Iskander-M z nowymi głowicami.
 • Amerykański żołnierz na Łotwie
  Latem rozpoczną się prace przy budowie systemu obrony przeciwrakietowej w Redzikowie. Podobną instalację właśnie ukończono w Rumunii.
 • Baza amerykańskich sił powietrznych Minot w Północnej Dakocie
  Elaine Bunn, ekspert od broni atomowej i zastępca sekretarza z Departamentu Obrony USA nie pozostawia wątpliwości w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". Amerykańska tarcza antyrakietowa nie chroni Polski przed rakietami balistycznymi wystrzeliwanymi z terytorium Rosji. O wiele lepiej za to przed potencjalnym zagrożeniem chroni własna broń jądrowa. W bazie sił powietrznych Minot w USA trzymana jest część amerykańskich rakiet Minuteman III zdolnych do przenoszenia głowic atomowych. Zobacz, jak wyglądają pociski w silosach i centrum dowodzenia czynne 24 godziny na dobę i gotowe do kierowania obroną przeciwrakietową kraju.
 • Czy irański prezydent Mahmud Ahmedineżad szykuje Amerykanom powtórkę z "kryzysu kubańskiego"?
  Czy władze w Teheranie szykują Amerykanom powtórkę z "kryzysu kubańskiego"? Centrum Szymona Wiesenthala zwróciło się do Organizacji Państw Amerykańskich (OPA) o zbadanie sprawy "tajnego porozumienia", jakie miałyby zawrzeć Iran i Wenezuela w sprawie ustanowienia w tym kraju irańskiej bazy rakietowej.