• Samolot WizzAir
  Węgierska tania linia lotnicza Wizz Air w środę oficjalnie zainaugurowała swoją bazę na lotnisku Kraków Aiport. Jest to piąta baza przewoźnika w Polsce. Dzięki niej przewoźnik uruchomi w ciągu tego roku 18 połączeń ze stolicy Małopolski.
 • radar
  Należący do Ukrainy wojskowy samolot transportowy został ostrzelany nad Morzem Czarnym z gazowych platform wiertniczych, zajętych wcześniej przez Rosję – poinformował w środę ukraiński minister obrony Stepan Połtorak.
 • Kluczewo
  Portal dla miłośników lotnictwa forgottenairfields.com prezentuje informacje na temat opuszczonych i zapomnianych lotnisk w Europie. W bazie portalu znajduje się aż 18 lotnisk znajdujących się na terenie Polski. Zobacz galerię!
 • Donald Tusk w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku
  "Nie można wykluczyć najczarniejszego scenariusza, że Ukraina będzie tracić kolejne części terytorium. W tej sytuacji najważniejsza jest jedność Unii Europejskiej w relacjach z Rosjanami" - podkreślał premier Donald Tusk w czasie wizyty u pilotów wojskowych w bazie w Łasku. Spotkał się tam również ze stacjonującymi w Polsce amerykańskimi żołnierzami.