• radar
  Należący do Ukrainy wojskowy samolot transportowy został ostrzelany nad Morzem Czarnym z gazowych platform wiertniczych, zajętych wcześniej przez Rosję – poinformował w środę ukraiński minister obrony Stepan Połtorak.
 • Obiekt 825 GTS, czyli podziemna sowiecka baza Bałakława w Sewastopolu
  Plany budowy tajnej bazy okrętów podwodnych w tym miejscu zatwierdził sam Józef Stalin, tuż przed swoją śmiercią w 1953 roku. Wykuta w skałach baza w Bałakławie na Krymie przez lata służyła Flocie Czarnomorskiej. Dzięki niej Sowieci panowali nad Morzem Czarnym. Tutaj składowali atomowy arsenał.
 • Uczestnicy szczytu NATO
  NATO ogłosi dziś wzmocnienie wojskowej obecności na wschodzie. Nie będą to jednak stałe bazy, ale rotacyjne. Powstanie tak zwana szpica sił natychmiastowego reagowania do obrony wschodniej flanki NATO. Decyzje podejmą przywódcy Sojuszu w drugim dniu szczytu w walijskim Newport.
 • Donald Tusk w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku
  "Nie można wykluczyć najczarniejszego scenariusza, że Ukraina będzie tracić kolejne części terytorium. W tej sytuacji najważniejsza jest jedność Unii Europejskiej w relacjach z Rosjanami" - podkreślał premier Donald Tusk w czasie wizyty u pilotów wojskowych w bazie w Łasku. Spotkał się tam również ze stacjonującymi w Polsce amerykańskimi żołnierzami.
 • Rosyjski żołnierz na Krymie
  Rosja - dzięki przyłączeniu Krymu - uzyskała dostęp do niektórych cennych obiektów wojskowych, zbudowanych w czasach radzieckich. Moskiewskie media zastanawiają się, na ile będą one znowu przydatne.
 • Prorosyjskie siły na Krymie
  Kolejna baza ukraińskiej armii na Krymie przejęta przez Rosjan. Jak informuje "Ukraińska Prawda", chodzi o jednostkę piechoty morskiej w Teodozji we wschodniej części półwyspu. Według portalu, oficerowie zostali zatrzymani, związano im ręce.
 • Ukraiński żołnierz
  Na Krymie Rosja przejmuje ukraińskie bazy wojskowe. W Sewastopolu ukraińscy żołnierze zostali zmuszeni do opuszczenia swojej kwatery. Rozpoczął się szturm w Nowoozernym koło Eupatorii.