• Nadav Lapid
  Film "Synonymes" izraelskiego reżysera Nadava Lapida otrzymał w sobotę nagrodę Złotego Niedźwiedzia dla najlepszego filmu podczas 69. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Statuetki nie zdobyła polsko-brytyjsko-ukraińska koprodukcja "Obywatel Jones" w reż. Agnieszki Holland.
 • Tilda Swinton, Wes Anderson i Greta Gerwig
  Berlinale żyje kinem i podziwia kolejne premierowe filmy. Po "Wyspie psów" Wesa Andersona ma przyjść czas m.in. na nowy obraz Małgorzaty Szumowskiej. To, co porusza widzów nad Sprewą, to oczywiście polityka, której na kinowych ekranach jest w tym roku całkiem sporo. Nasza relacja z festiwalu.
 • Meryl Streep – szefowa jury, królowa Berlinale
  Oczy całego filmowego świata skierowane są na niemiecką stolicę, gdzie trwa 66. edycja Berlinale – jednego z trzech najważniejszych europejskich festiwali filmowych.
 • Gwiazdy 65. Berlinale
  W Berlinie rozpoczął się 65. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale. O główną nagrodę imprezy, czyli Złotego Niedźwiedzia, walczy w tym roku 19 filmów, w tym polski obraz Małgorzaty Szumowskiej, "Body/Ciało". Jakie gwiazdy pojawiły się na inauguracji?
 • Film "Child's Pose" rumuńskiego reżysera Călina Petera Netzera zdobył Złotego Niedźwiedzia, czyli główną nagrodę festiwalu filmowego w Berlinie. Pokonał tym samym "W Imię" Małgorzaty Szumowskiej.
 • Zdobywcy Złotego Niedźwiedzia – Paolo i Vittorio Taviani
  Włoski film "Cesare Deve Morire" (ang. "Caesar Must Die") w reżyserii braci Taviani otrzymał w sobotę nagrodę Złotego Niedźwiedzia na 62. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale.
 • Diane Kruger – gwiazda rozgrywającego się podczas pierwszych dni rewolucji francuskiej filmu "Les Adieux à la reine", który otworzył Berlinale
  Festiwal Filmowy w Berlinie rozpoczęty, a gwiazdy z całego świata zjeżdżają do stolicy Niemiec. Nawet temperatura 6 stopni poniżej zera nie zniechęciła sławnych gości do przybycia na uroczyste otwarcie imprezy i premierowy pokaz obrazu "Les Adieux à la reine" z Diane Kruger w roli głównej. Na czerwonym dywanie przed przed Berlinale Palast pojawili się m.in. tegoroczni jurorzy Charlotte Gainsbourg, Jake Gyllenhaal i Francois Ozon. Święto kina trwać będzie aż do 19 lutego.
 • "Sala samobójców"
  Film "Sala samobójców" w reżyserii Jana Komasy, poruszający problem uzależnienia od internetu, miał w sobotę światową premierę na festiwalu filmowym Berlinale. Obraz pokazywany jest w festiwalowej sekcji Panorama Special.
 • Jeff Bridges w Berlinie promuje "Prawdziwe męstwo"
  Rozpoczął się 61. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie. Kto w tym roku powalczy o prestiżową statuetkę w kształcie misia?
 • "Sala samobójców" na Berlinale
  Prawie 400 filmów z 58 krajów w tym trzy filmy w technologii 3D zobaczy publiczność festiwalu filmowego Berlinale, który rozpocznie się 10 lutego. Polscy twórcy zaprezentują cztery filmy. O Złotego Niedźwiedzia powalczy obraz "El Premio" z polskim udziałem.