• "Dzięki Bogu"
  Kolejna kinematografia "wstaje z kolan", kolejny film o pedofilii w Kościele trafia na polskie ekrany. Jednak "Dzięki Bogu" nie jest epigoński względem "Kleru" i "Tylko nie mów nikomu".
 • Nadav Lapid
  Film "Synonymes" izraelskiego reżysera Nadava Lapida otrzymał w sobotę nagrodę Złotego Niedźwiedzia dla najlepszego filmu podczas 69. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Statuetki nie zdobyła polsko-brytyjsko-ukraińska koprodukcja "Obywatel Jones" w reż. Agnieszki Holland.
 • Małgorzata Szumowska na festiwalu w Berlinie
  Dojechaliśmy do końca festiwalu! Jeśli przez cały czas jego trwania, brakowało wyraźnych faworytów do Złotego Niedźwiedzia i słychać było narzekania na ogólnie slaby poziom konkursu to na ostatniej prostej sytuacja zmieniła się diametralnie.  W piątek swoją premierę miał na Berlinale, długo wyczekiwany najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej "Twarz". W kinach w Polsce już od kwietnia. Na porannym pokazie prasowym dziennikarze bardzo dobrze reagowali na film, a w kuluarach mówi się, że to jeden z najpoważniejszych kandydatów do Złotego Niedźwiedzia.
 • Gwiazdy 65. Berlinale
  W Berlinie rozpoczął się 65. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale. O główną nagrodę imprezy, czyli Złotego Niedźwiedzia, walczy w tym roku 19 filmów, w tym polski obraz Małgorzaty Szumowskiej, "Body/Ciało". Jakie gwiazdy pojawiły się na inauguracji?
 • Film "Child's Pose" rumuńskiego reżysera Călina Petera Netzera zdobył Złotego Niedźwiedzia, czyli główną nagrodę festiwalu filmowego w Berlinie. Pokonał tym samym "W Imię" Małgorzaty Szumowskiej.
 • Premiera filmu "W imię..." w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej
  To było bez wątpienia jedno z największych wydarzeń początku tegorocznego festiwalu filmowego w Berlinie. Film Małgorzaty Szumowskiej "W imię..." został pokazany w ramach konkursu głównego. I co więcej, zyskał dobre recenzje, a pokaz premierowy zwieńczyły oklaski.
 • "True Grit" ("Prawdziwe męstwo")
  Szesnaście filmów walczyć będzie o Złotego Niedźwiedzia podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. W głównym programie Berlinale pokazane zostaną trzy filmy nakręcone w technologii 3D.
 • Jeff Bridges i Hailee Steinfeld w filmie "True Grit" ("Prawdziwe męstwo")
  Najnowszy film braci Coen pt. "True Grit" ("Prawdziwe męstwo") zainauguruje 61. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie w 2011 roku.