• Karabinek mini-Beryl
  Żołnierze 1 batalionu 12 Brygady Zmechanizowanej otrzymali karabiny Beryl oraz mini-Beryl w wersji commando. Zgodnie z zasadami nowy sprzęt musi przejść przestrzelanie, w czasie którego przetestowana zostanie celność karabinów.
 • Bumar pracuje nad projektem Tytan
  Państwowa grupa buduje nowoczesne uzbrojenie dla żołnierzy przyszłości. Pierwsze efekty programu "Tytan" będą znane w marcu, jednak już dziś wiadomo nad czym pracują eksperci grupy Bumar Żołnierz.
 • W nowych murach wprowadzony zostanie tzw. modułowy system broni strzeleckiej (MSBS)
  Stary zakład radomskiego Łucznika pamięta czasy jeszcze sprzed II wojny światowej. Przez dziesiątki lat spółka nie miała szans na samodzielne wypracowanie środków na wybudowanie nowego. W końcu do projektu udało się przekonać Agencję Rozwoju Przemysłu, która zarządza położoną nieopodal starego zakładu podstrefą Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
 • Ręczny karabin maszynowy Negev - strzela ogniem pojedynczym i seriami. Posiada podwójny mechanizm zasilania. Lufa szybkowymienna z regulatorem gazowym, zakończona jest tłumikiem płomieni
  Nowa broń nie jest pomysłem radomian, lecz firmy Israel Military Industries. Nasza fabryka ma z izraelską spółką umowę, która przewiduje promocję, produkcję części i montaż karabinu w Polsce.