• "Biblia" to wyprodukowany w USA miniserial, pokazujący najbardziej znane historie Starego i Nowego Testamentu. Produkcja ciesząca się ogromną popularnością za oceanem, niebawem trafi na polskie ekrany.
 • Kraków
  Niecodzienna interwencja policji. Partol został wezwany do mężczyzny, który od poniedziałku do dzisiejszego popołudnia siedział nagi w samochodzie i czytał Biblię.
 • Trybunał Konstytucyjny przyjął skargę Doroty Rabczewskiej na wyrok skazujący ją za obrazę uczuć religijnych w wywiadzie dla dziennik.pl. Doda stoi na stanowisku, że świeckie państwo nie powinno ścigać obywateli z tego tytułu. Sprawę rozstrzygnie trybunał. Tymczasem przedstawiamy galerię najsłynniejszych religijnych "obrazoburców".
 • Nergal
  Sąd Rejonowy w Gdyni uniewinnił Adama Darskiego "Nergala" oskarżonego o obrazę uczuć religijnych. W 2007 roku podczas koncertu w Gdyni podarł Biblię i używał wulgaryzmów.
 • Tuż przed godz. 18 czasu polskiego prezydent Barack Obama złożył publiczną przysięgę na wierność konstytucji. Zaprzysiężenie miało symboliczny charakter, bo formalnie zaprzysiężony został już wczoraj w Białym Domu. Liczne są również odwołania do tradycji, szczególnie tej religijnej.
 • Adam "Nergal" Darski
  Sprawa podarcia Biblii przez muzyka Adama Darskiego do ponownego rozpatrzenia. Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał, że jeszcze raz powinna się nią zająć niższa instancja. Zaważyła opinia Sądu Najwyższego.
 • Doda
  Redaktor naczelny "Przekroju" Roman Kurkiewicz napisał na facebookowym profilu tygodnika: "Autorzy Biblii (której?) byli napruci i upaleni jakimś ziołem, latali na bezzałogowych pterodaktylach i legitymizowali zbrodnicze działania kogoś, kogo imienia nawet nie wymieniali". Imienne oświadczenie redaktora jest reakcją na "kuriozalny" wyrok sądu dotyczący słów Doroty Rabczewskiej "Dody" o Biblii.
 • Włodzimierz Cimoszewicz jest zbulwersowany utrzymaniem przez sąd apelacyjny wyroku na Dodę za słowa o twórcach Biblii, wypowiedziane w czasie wywiadu dla dziennik.pl. Były premier wyznaje w "Gazecie Wyborczej", że z chęcią weźmie udział w akcji solidaryzującej się z ową "groźną kryminalistką". Liczy też na jej ułaskawienie przez Bronisława Komorowskiego.
 • Dorota Rabczewska zwana Dodą
  Doda, czyli Dorota Rabczewska przegrała apelację. Sąd II instancji utrzymał wyrok grzywny na piosenkarkę za obrazę uczuć religijnych. Doda twierdziła, że autorzy Biblii to ludzie "napruci winem i palący jakieś zioła".
 • Biskupi piszą: Kościół nie liczy na żadną taryfę ulgową
  Satanistyczne bluźnierstwa, bezczeszczenie Biblii, ataki na krzyż, kwestionowanie nauczania religii w szkole - o to pretensje maja do mediów polscy biskupi. W dokumencie społecznym zaapelowali o obiektywizm w prezentowaniu spraw Kościoła.