• Lindsay Lohan
  Kompozycja stworzona z czterech polaroidowych fotografii kontrowersyjnej amerykańskiej aktorki Lindsay Lohan została sprzedana za 100 tys. dolarów. Autorem pracy jest hiszpański artysta Domingo Zapata.
 • Constance Johnson podjęła kontrwersyjną inicjatywę...
  W amerykańskich mediach huczało i wrzało po słowach senatora stanu Oklahoma, dotyczących świętości plemników i masturbacji rozumianej jako czyn równoważny z aborcją. Poglądy te znalazły swoje odbicie w poprawce do projektu ustawy antyaborcyjnej.
 • Kim Kardashian
  Kto by się spodziewał, że celebrytka, która zasłynęła ostrym seks-video jest taka bogobojna? Czy to nie jest przypadkiem kolejna próba ratowania nadszarpniętej rozwodem kariery?
 • Redakcja "Polityki" wycięła fragment felietonu Wojewódzkiego
  Poprawność polityczna tym razem wzięła górę. Tygodnik "Polityka" ocenzurował felieton Kuby Wojewódzkiego. Showman poskarżył się na redakcję i… sam opublikował wycięty tekst. Zapraszamy do lektury.
 • Piróg o Biblii: Zbiór bajek za grubą kasę
  Znany tancerz broni Dody. Jego zdaniem skazanie artystki za obrażanie Biblii to błąd, a samo Pismo święto to dla niego "zbiór bajek", napisany za "grubą kasę".
 • Doda skazana na grzywnę za słowa o twórcach Biblii "naprutych winem"
  Tłumaczenia wokalistki, że "napruty" oznacza "pozytywnie nastawiony", nie przekonały sądu. Dorota Rabczewska, szerzej znana jako Doda, ma zapłacić 5 tys. zł grzywny za obrazę uczuć religijnych określeniem autorów Biblii jako "naprutych winem i palących jakieś zioła".
 • Doda zapłaci za obrazę uczuć religijnych? Prokurator żąda grzywny
  "Bardziej wierzę w dinozaury niż w Biblię", "ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła" - za te słowa, wypowiedziane w wywiadzie dla Dziennika.pl Doda może słono zapłacić. Prokurator ogłosił, jakiej kary domaga się dla piosenkarki.
 • Iga Wyrwał
  Jest nazywana „najlepszym polskim towarem eksportowym” i „najpiękniejszymi polskimi piersiami w Wielkiej Brytanii”. Znana z rozbieranych sesji modelka opowiada o łączeniu kariery z macierzyństwem, swojej metamorfozie i – w kontrowersyjnych słowach - namawia rodaków do większej tolerancji. „Może niedługo Polacy (…) w końcu ruszą ku nowoczesności i spalą Biblię” – mówi Iga Wyrwał.
 • Nergal
  Od co najmniej kilku miesięcy wokalista Behemotha jest na ustach wszystkich. Największym skandalem, jaki do tej pory wywołał, było podarcie Biblii na jednym z koncertów. Teraz dowiadujemy się, dlaczego Nergal to zrobił.
 • Mężczyzna, który spalił Biblię na Placu Świętego Piotra
  Podczas mszy kanonizacyjnej na Placu świętego Piotra w niedzielę mężczyzna z Rumunii, prawdopodobnie niezrównoważony, wszedł na kolumnadę i podpalił Biblię. Został zatrzymany przez żandarmerię watykańską. Do incydentu doszło, gdy papież Benedykt XVI odmawiał z tysiącami wiernych modlitwę Anioł Pański.