• Sędziowie rozpatrują skargę konstytucyjną piosenkarki Doroty Rabczewskiej
  Karanie za obrazę uczuć religijnych - zgodne z ustawą zasadniczą. Tak uznał Trybunał Konstytucyjny, który rozpatrywał skargę piosenkarki Doroty Rabczewskiej (Dody), którą sąd ukarał wcześniej grzywną właśnie za obrazę uczuć religijnych.
 • Trybunał Konstytucyjny przyjął skargę Doroty Rabczewskiej na wyrok skazujący ją za obrazę uczuć religijnych w wywiadzie dla dziennik.pl. Doda stoi na stanowisku, że świeckie państwo nie powinno ścigać obywateli z tego tytułu. Sprawę rozstrzygnie trybunał. Tymczasem przedstawiamy galerię najsłynniejszych religijnych "obrazoburców".
 • Doda
  Redaktor naczelny "Przekroju" Roman Kurkiewicz napisał na facebookowym profilu tygodnika: "Autorzy Biblii (której?) byli napruci i upaleni jakimś ziołem, latali na bezzałogowych pterodaktylach i legitymizowali zbrodnicze działania kogoś, kogo imienia nawet nie wymieniali". Imienne oświadczenie redaktora jest reakcją na "kuriozalny" wyrok sądu dotyczący słów Doroty Rabczewskiej "Dody" o Biblii.
 • Włodzimierz Cimoszewicz jest zbulwersowany utrzymaniem przez sąd apelacyjny wyroku na Dodę za słowa o twórcach Biblii, wypowiedziane w czasie wywiadu dla dziennik.pl. Były premier wyznaje w "Gazecie Wyborczej", że z chęcią weźmie udział w akcji solidaryzującej się z ową "groźną kryminalistką". Liczy też na jej ułaskawienie przez Bronisława Komorowskiego.
 • Dorota Rabczewska zwana Dodą
  Doda, czyli Dorota Rabczewska przegrała apelację. Sąd II instancji utrzymał wyrok grzywny na piosenkarkę za obrazę uczuć religijnych. Doda twierdziła, że autorzy Biblii to ludzie "napruci winem i palący jakieś zioła".
 • Redakcja "Polityki" wycięła fragment felietonu Wojewódzkiego
  Poprawność polityczna tym razem wzięła górę. Tygodnik "Polityka" ocenzurował felieton Kuby Wojewódzkiego. Showman poskarżył się na redakcję i… sam opublikował wycięty tekst. Zapraszamy do lektury.
 • Piróg o Biblii: Zbiór bajek za grubą kasę
  Znany tancerz broni Dody. Jego zdaniem skazanie artystki za obrażanie Biblii to błąd, a samo Pismo święto to dla niego "zbiór bajek", napisany za "grubą kasę".
 • Doda skazana na grzywnę za słowa o twórcach Biblii "naprutych winem"
  Tłumaczenia wokalistki, że "napruty" oznacza "pozytywnie nastawiony", nie przekonały sądu. Dorota Rabczewska, szerzej znana jako Doda, ma zapłacić 5 tys. zł grzywny za obrazę uczuć religijnych określeniem autorów Biblii jako "naprutych winem i palących jakieś zioła".
 • Doda zapłaci za obrazę uczuć religijnych? Prokurator żąda grzywny
  "Bardziej wierzę w dinozaury niż w Biblię", "ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła" - za te słowa, wypowiedziane w wywiadzie dla Dziennika.pl Doda może słono zapłacić. Prokurator ogłosił, jakiej kary domaga się dla piosenkarki.
 • Dorota Rabczewska
  Za ataki na Biblię karano, "ale w bardzo odległej przeszłości, nie w XX wieku" - zeznała historyk Ewa Wipszycka-Bravo w procesie Dody, oskarżonej o obrazę uczuć religijnych dwóch osób. Chodzi o określenie autorów Biblii jako "naprutych winem i palących jakieś zioła".