• Sędziowie rozpatrują skargę konstytucyjną piosenkarki Doroty Rabczewskiej
    Karanie za obrazę uczuć religijnych - zgodne z ustawą zasadniczą. Tak uznał Trybunał Konstytucyjny, który rozpatrywał skargę piosenkarki Doroty Rabczewskiej (Dody), którą sąd ukarał wcześniej grzywną właśnie za obrazę uczuć religijnych.
  • Trybunał Konstytucyjny przyjął skargę Doroty Rabczewskiej na wyrok skazujący ją za obrazę uczuć religijnych w wywiadzie dla dziennik.pl. Doda stoi na stanowisku, że świeckie państwo nie powinno ścigać obywateli z tego tytułu. Sprawę rozstrzygnie trybunał. Tymczasem przedstawiamy galerię najsłynniejszych religijnych "obrazoburców".
  • Doda
    Redaktor naczelny "Przekroju" Roman Kurkiewicz napisał na facebookowym profilu tygodnika: "Autorzy Biblii (której?) byli napruci i upaleni jakimś ziołem, latali na bezzałogowych pterodaktylach i legitymizowali zbrodnicze działania kogoś, kogo imienia nawet nie wymieniali". Imienne oświadczenie redaktora jest reakcją na "kuriozalny" wyrok sądu dotyczący słów Doroty Rabczewskiej "Dody" o Biblii.
  • Włodzimierz Cimoszewicz jest zbulwersowany utrzymaniem przez sąd apelacyjny wyroku na Dodę za słowa o twórcach Biblii, wypowiedziane w czasie wywiadu dla dziennik.pl. Były premier wyznaje w "Gazecie Wyborczej", że z chęcią weźmie udział w akcji solidaryzującej się z ową "groźną kryminalistką". Liczy też na jej ułaskawienie przez Bronisława Komorowskiego.
  • Doda skazana na grzywnę za słowa o twórcach Biblii "naprutych winem"
    Tłumaczenia wokalistki, że "napruty" oznacza "pozytywnie nastawiony", nie przekonały sądu. Dorota Rabczewska, szerzej znana jako Doda, ma zapłacić 5 tys. zł grzywny za obrazę uczuć religijnych określeniem autorów Biblii jako "naprutych winem i palących jakieś zioła".