• Włodzimierz Cimoszewicz jest zbulwersowany utrzymaniem przez sąd apelacyjny wyroku na Dodę za słowa o twórcach Biblii, wypowiedziane w czasie wywiadu dla dziennik.pl. Były premier wyznaje w "Gazecie Wyborczej", że z chęcią weźmie udział w akcji solidaryzującej się z ową "groźną kryminalistką". Liczy też na jej ułaskawienie przez Bronisława Komorowskiego.
 • Dorota Rabczewska zwana Dodą
  Doda, czyli Dorota Rabczewska przegrała apelację. Sąd II instancji utrzymał wyrok grzywny na piosenkarkę za obrazę uczuć religijnych. Doda twierdziła, że autorzy Biblii to ludzie "napruci winem i palący jakieś zioła".
 • Doda zapłaci za obrazę uczuć religijnych? Prokurator żąda grzywny
  "Bardziej wierzę w dinozaury niż w Biblię", "ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła" - za te słowa, wypowiedziane w wywiadzie dla Dziennika.pl Doda może słono zapłacić. Prokurator ogłosił, jakiej kary domaga się dla piosenkarki.
 • To nie koniec sprawy Nergala. Śledczy złożyli apelację
  To nie koniec prawnych problemów Nergala. Gdańscy śledczy złożyli apelację od wyroku sądu, który uniewinnił muzyka od zarzutów o zniszczenie Biblii.
 • Dorota Rabczewska
  Za ataki na Biblię karano, "ale w bardzo odległej przeszłości, nie w XX wieku" - zeznała historyk Ewa Wipszycka-Bravo w procesie Dody, oskarżonej o obrazę uczuć religijnych dwóch osób. Chodzi o określenie autorów Biblii jako "naprutych winem i palących jakieś zioła".
 • Sąd nie odpuszcza Dodzie. Będzie proces!
  Sprawa Dody, oskarżonej przez prokuraturę o obrazę uczuć religijnych za określenie autorów Biblii mianem "naprutych winem i palących jakieś zioła", nie będzie umorzona - postanowił sąd, oddalając wniosek obrony. Proces - za pół roku.