• Nergal
  Sąd Rejonowy w Gdyni uniewinnił Adama Darskiego "Nergala" oskarżonego o obrazę uczuć religijnych. W 2007 roku podczas koncertu w Gdyni podarł Biblię i używał wulgaryzmów.
 • Adam "Nergal" Darski
  Sprawa podarcia Biblii przez muzyka Adama Darskiego do ponownego rozpatrzenia. Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał, że jeszcze raz powinna się nią zająć niższa instancja. Zaważyła opinia Sądu Najwyższego.
 • Włodzimierz Cimoszewicz jest zbulwersowany utrzymaniem przez sąd apelacyjny wyroku na Dodę za słowa o twórcach Biblii, wypowiedziane w czasie wywiadu dla dziennik.pl. Były premier wyznaje w "Gazecie Wyborczej", że z chęcią weźmie udział w akcji solidaryzującej się z ową "groźną kryminalistką". Liczy też na jej ułaskawienie przez Bronisława Komorowskiego.
 • Redakcja "Polityki" wycięła fragment felietonu Wojewódzkiego
  Poprawność polityczna tym razem wzięła górę. Tygodnik "Polityka" ocenzurował felieton Kuby Wojewódzkiego. Showman poskarżył się na redakcję i… sam opublikował wycięty tekst. Zapraszamy do lektury.
 • Doda skazana na grzywnę za słowa o twórcach Biblii "naprutych winem"
  Tłumaczenia wokalistki, że "napruty" oznacza "pozytywnie nastawiony", nie przekonały sądu. Dorota Rabczewska, szerzej znana jako Doda, ma zapłacić 5 tys. zł grzywny za obrazę uczuć religijnych określeniem autorów Biblii jako "naprutych winem i palących jakieś zioła".
 • Doda zapłaci za obrazę uczuć religijnych? Prokurator żąda grzywny
  "Bardziej wierzę w dinozaury niż w Biblię", "ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła" - za te słowa, wypowiedziane w wywiadzie dla Dziennika.pl Doda może słono zapłacić. Prokurator ogłosił, jakiej kary domaga się dla piosenkarki.
 • Dorota Rabczewska
  Za ataki na Biblię karano, "ale w bardzo odległej przeszłości, nie w XX wieku" - zeznała historyk Ewa Wipszycka-Bravo w procesie Dody, oskarżonej o obrazę uczuć religijnych dwóch osób. Chodzi o określenie autorów Biblii jako "naprutych winem i palących jakieś zioła".