• Marit Bjoergen
  Marit Bjoergen wygrała sprint techniką dowolną w Lahti zaliczany do Pucharu Świata. Było to 91. zwycięstwo Norweżki w karierze w tym cyklu. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Ingvild Flugstad Oestberg, a trzecie Amerykanka Kikkan Randall.
 • Justyna Kowalczyk
  Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice) zajęła 27. miejsce w biegu narciarskiego Pucharu Świata na 10 km techniką dowolną w szwedzkiej miejscowości Gaellivare. Były to inauguracyjne zawody sezonu 2012/13.
 • Justyna Kowalczyk
  Marit Bjoergen wygrała sprint techniką klasyczną w zawodach narciarskiego Pucharu Świata w Sztokholmie. Zmierzająca po Kryształową Kulę Norweżka o 0,3 s wyprzedziła Rosjankę Julię Iwanową. Justyna Kowalczyk została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu.
 • Norweskie media o Bjoergen: Najadła się strachu
  Norweskie media komentując piątkowy sprint Pucharu Świata w biegach w Szklarskiej Porębie podkreślają, że faworytka Marit Bjoergen bardzo zawiodła, a Justynie Kowalczyk zabrakło niewiele do objęcia prowdzenia w klasyfikacji generalnej.
 • Justyna Kowalczyk pobiegnie w Novym Mescie
  Po trzech latach przerwy w Novym Mescie znów odbędą się zawody narciarskiego Pucharu Świata. W sobotę w tej czeskiej miejscowości Justyna Kowalczyk będzie bronić pozycji liderki cyklu w biegu na 15 km ze startu wspólnego techniką klasyczną.
 • Kowalczyk kontra Bjoergen. To jeszcze nie koniec!
  Polska mistrzyni ma już w kieszeni Kryształową Kulę za zwycięstwo w Pucharze Świata. Ale w charakterze Polki nie leży lekceważenie zawodów. Już dziś będzie miała okazję do rewanżu na Marit Bjoergen za mistrzostwa świata. Polka ma swój sposób na ten start.