• "Powidoki"
  Ogromny sukces "Bogów" – opowieści o profesorze Zbigniewie Relidze – pokazał, że Polacy chcą oglądać biografie znanych rodaków. Ruszyły więc zdjęcia do kolejnych filmów. Głównie o artystach, ale nie tylko…
 • Nieudane pocałunki gwiazd...
  Według naukowców, całując się codziennie, wydłużamy życie o 5 lat, podwyższamy swoją samoocenę, a przy tym pobudzamy mózg do logicznego myślenia... Całujmy się zatem... byle nie przed kamerami. Oto jak może się to skończyć!
 • "Sztos 2" zobaczyło już 100 tysięcy widzów
  Komedie Olafa Lubaszenki były wielkimi sukcesami frekwencyjnymi, żadna z nich jednak nie przekroczyła w pierwszy weekend magicznego progu stu tysięcy widzów. A "Sztos 2" owszem.
 • Borys Szyc i Bogusław Linda
  W czwartkowy wieczór w Warszawie odbyła się uroczysta premiera nowego filmu Olafa Lubaszenki. Zgodnie z hasłem reklamującym kontynuację kultowej komedii – "Są chłopaki, jest zabawa" – było i jedno i drugie. W Multikinie bawili się odtwórcy głównych ról z Cezarym Pazurą i Borysem Szycem na czele oraz tłumy postaci znanych z kina i estrady.
 • Cezary Pazura, Jan Nowicki i Borys Szyc
  Olaf Lubaszenko dopisuje ciąg dalszy do swego głośnego debiutu. Teraz jego dawny bohater "Synek" (Cezary Pazura) szkoli młodszego speca od ciemnych interesów i walutowych spekulacji Janka (Borys Szyc). Razem szykują przekręt stulecia… Sztos 2" – komediowy skok do rzeczywistości czasów PRL-u i cinkciarzy z tamtej epoki – w kinach od 20 stycznia.
 • Powstanie film fabularny o polskich lotnikach
  Już za dwa lata możemy zobaczyć na ekranach kin film fabularny o polskich lotnikach biorących udział w Bitwie o Wielką Brytanię. Obraz powstanie na podstawie powieści Arkadego Fiedlera "Dywizjon 303".
 • 1920 Bitwa Warszawska
  Najnowszy film Jerzego Hoffmana to pierwszy polski film zrealizowany w technologii 3D. Scenariusz napisał reżyser wspólnie z Jarosławem Sokołem. Obraz opowiada o jednej z największych bitew w polskiej historii, potocznie nazywanej "cudem nad Wisłą", a przy okazji o pewnym ułanie poecie i jego wielkiej miłości. Autorem zdjęć jest Sławomir Idziak, na ekranie zaś zobaczymy m.in. Borysa Szyca, Nataszę Urbańską, Mariana Dziędziela, Bogusława Lindę i Daniela Olbrychskiego. W kinach od 30 września, u nas już dziś.
 • Borys Szyc szykuje przekręt z Olafem Lubaszenką
  20 stycznia premiery doczeka się sequel kinowego przeboju komediowego "Sztos". W obsadzie Borys Szyc, Jan Nowicki, Cezary Pazura, Bogusław Linda i Bartłomieja Topa. W zaskakującym wcieleniu pojawi się także Janusz Józefowicz. Pierwsza część z 1997 roku rozgrywała się w latach 70., w środowisku cinkciarskim. Głównymi bohaterami byli przyjaciele, przygotowujący się do dużego przekrętu. W drugiej odsłonie śledzić będziemy ich dalsze losy.
 • Michał Figurski w rozrywkowym towarzystwie
  Jaki film, taka premiera. W Kinotece po raz pierwszy pokazano filmową wersję opowieści o "Jeżu Jerzym" (w kinach od 11 marca). Komiksowy Jerzy – ikona polskiej popkultury – nie należy do najgrzeczniejszych: pije, pali i podrywa panienki. Przede wszystkim jednak lubi dobrą zabawę, a tej nie zabrakło na warszawskiej premierze. Choć czasem było pikantnie...