• Magda Więcławska
  W 2014 roku 14-letnia Magda Więcławska zaczęła się uskarżać na ból brzucha. Przez półtora roku lekarze nie potrafili zdiagnozować choroby. Dopiero, kiedy w szpitalu zrobiono jej USG dopochwowe, okazało się, że na jajniku ma 16-centymetrowego guza.
 • Kobieta leży z bólem brzucha
  Częstsze występowanie wzdęć, bólów brzucha, powiększenie obwodu w pasie czy utrata apetytu, mogą być objawami raka jajnika, dlatego warto je skonsultować również z ginekologiem – przypominają eksperci.
 • Ból brzucha
  Udało się nam odmitologizować zagrożenie rakiem piersi, zróbmy to samo z rakiem jajnika, który jest znacznie groźniejszy - powiedziała dr Maria Libura z Uczelni Łazarskiego.
 • Kobieta cierpi na ból brzucha
  Przynajmniej co kilka miesięcy odwiedzasz fryzjera? Chodzisz na manicure? Do kosmetyczki? Dlaczego więc tak trudno pamiętać ci o tym, by raz w roku umówić się na wizytę u ginekologa? Przecież tutaj stawka jest dużo wyższa niż zadbany wygląd – to twoje zdrowie, a nawet życie. Dzięki regularnym badaniom wiele typowo kobiecych chorób można wykryć we wczesnym i w pełni wyleczalnym stadium. To dotyczy także raka.
 • Jajniki
  Rak jajnika to jeden z najpóźniej wykrywanych i najbardziej śmiertelnych nowotworów. Polskie Towarzystwo Onkologiczne opublikowało raport, który pokazuje, jak zmniejszyć ryzyko i skutki zachorowania na ten nowotwór.
 • Rak jajnika - cichy zabójca kobiet
  Każdego roku 3,5 tysiąca Polek dowiaduje się, że choruje na raka jajnika. "To jeden z najbardziej podstępnych nowotworów. Nazywany jest cichym zabójcą" - mówi doktor Lubomir Bodnar z Kliniki Onkologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.