• Ból brzucha
    To już kolejny rok kampanii „Między nami kobietami – walczymy o kobiecość”, która od dawna uważnie słucha problemów kobiet z mięśniakami macicy. Szacuje się, że w Polsce żyje ponad 5 milionów kobiet powyżej 20. roku życia, które cierpią z powodu tej dolegliwości. Konsekwencje wystąpienia mięśniaków macicy nie dotyczą wyłącznie aspektu medycznego. Obejmują także wymiar psychologiczny, ponieważ naruszają u kobiety obraz samej siebie. Ponadto wymagają od niej poradzenia sobie z nową i trudną sytuacją.
  • Lekarz bada dziecko
    Wydawałoby się, że przypadłość ta dotyka jedynie dorosłe, spracowane osoby. Nic bardziej mylnego. Przepuklina bardzo często występuje wśród dzieci. Niektóre maluszki rodzą się nawet z tym charakterystycznym, lekkim wybrzuszeniem.
  • Ból brzucha
    Wyrostek robaczkowy to uwypuklenie w jelicie grubym, o długości 8-9 cm. Wyglądem przypomina „robaka” – stąd nietypowa nazwa. Gdy wyrostek robaczkowy jest objęty stanem zapalnym, mamy do czynienia z tak zwanym zapaleniem wyrostka, które objawia się między innymi bólem w dolnej partii brzucha. Przypadłość ta może wystąpić u osób w każdym wieku, także u dzieci.