• Ból głowy
  Ból głowy to dolegliwość, która w większym lub mniejszym stopniu dotyka niemal każdego z nas. Jednym z najbardziej znanych jest ból migrenowy, który może dotyczyć nawet połowy dorosłej populacji. Jaka jest geneza powstawania migreny, czy istnieją czynniki ryzyka wzmagające dolegliwości bólowe oraz w jaki sposób przebiega jej leczenie – odpowiada dr n. med. Paweł Gołębiewski, neurolog z Centrum Medycznego Damiana.
 • Ból głowy
  Stres, niewyspanie, długofalowe przemęczenie - w opinii lekarzy to najważniejsze przyczyny bólu głowy, który pojawiać się może napadowo, albo towarzyszyć nam przez dłuższy czas. Ponad 90 proc. ludzi przynajmniej raz w życiu odczuwała silny ból w tym miejscu, uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. To bóle napięciowe, których można łatwo się pozbyć przy pomocy odpowiednio prowadzonej fizjoterapii.
 • Jak bez stresu przygotować się do świąt?
  Przedświąteczna gorączka to nie tylko stres i nerwy, to także ogromny wysiłek dla kręgosłupa. Dla wielu lawina bodźców może skończyć się też dokuczliwą migreną. Krzątanina, domowe porządki, kilogramy zakupów, a nawet… bigos – mogą przyprawić o ból głowy i spowodować problemy z kręgosłupem. Jeśli nie chcesz spędzić tego czasu na lekach przeciwbólowych, dowiedz się, czego unikać.
 • Depresja po urlopie?
  Stres, bóle głowy czy brak koncentracji. To mogą być objawy pourlopowej depresji. Powrót z wakacyjnego wypoczynku do pracy może być dla niektórych bolesny. Dlatego aby tego uniknąć eksperci zalecają powolne przyzwyczajanie się na nowo do swoich zawodowych obowiązków.
 • Negatywne skutki stresu wyleczy pobyt w spa?
  Blisko 60 procent kobiet deklaruje, że cierpi na stany przewlekłe organizmu związane ze stresem, w szczególności bóle pleców oraz szyi, do których przyznaje się kolejno co czwarta i co dziewiąta Polka. Fenomen tego zjawiska obejmuje więc co najmniej 1,7 mln przedstawicielek płci pięknej. Świadomość Polek dotycząca stanu swojego zdrowia w ostatnich latach znacząco wzrosła, a coraz więcej z nich zwraca się w kierunku profilaktyki... w klinikach spa.
 • Młodzi pracownicy częściej biorą zwolnienia lekarskie z powodu przeziębienia niż starsi pracownicy
  Biorą więcej zwolnień lekarskich niż starsi koledzy. Zwykłe przeziębienie na dobre wpędza ich do łóżka. Czy rzeczywiście młodzi pracownicy mają tak kiepskie zdrowie?
 • Kobiety, które w dzieciństwie doświadczały przemocy, częściej cierpią na migrenę
  Od lat naukowcy starają się ustalić, co tak naprawdę powoduje migrenę. Geny, zaburzenia pracy mózgu, długotrwały stres... to tylko początek listy potencjalnych winowajców silnego bólu głowy. Na jej końcu pojawia się - molestowanie w dzieciństwie. Oto wyniki najnowszych badań.